משכנתא למסורבים

משכנתא היא הלוואה גדולה מאוד המונה לפחות מאות אלפי שקלים בדרך כלל. לרוב נבקש אותה לצרכי רכישת דירה למגורים או השקעה אך לעתים נצטרך אותה כדי לגשר על פערי תזרים או תשלום חובות. במידה והבנק לא יסכים להעניק לכם משכנתא תצטרכו לחפש אחר שירות משכנתא למסורבים. שירות זה ניתן על ידי חברות חוץ בנקאיות למשל, שאינן כפופות לחוקים של בנק ישראל כמו הבנקים אולם כן יהיו כפופים לחוקי משרד האוצר שהם אומנם פחות נוקשים אך יהיו מחויבים לאישור ממשרד האוצר על מנת להעניק הלוואה בצורה חוקית. ישנם כמה מדדים המשפיעים על הסיכוי שלנו לקבל משכנתא (מהבנק או מכל גוף מורשה אחר), כאשר אחד המדדים החשובים אם לא החשוב שבהם הוא דירוג האשראי שלנו.

כיצד דירוג האשראי משפיע על הסיכוי שלנו לקבל משכנתא?

דירוג האשראי הוא שכלול נקודות שבין 0 ל-1000, כאשר 1000 הוא הדירוג הגבוה והטוב ביותר. הנתונים האודות ההוצאות וההכנסות שלנו, הלוואות שלקחנו ואפילו הלוואות שסירבו לתת לנו נכנסים למאגר הנתונים של בנק ישראל ומשם לחברות המרכזות את הנתונים והופכות אותם באמצעות נוסחה ממוחשבת לציון. אותו ציון משוכלל הוא מה שהבנקים והגופים השונים מתייחסים אליו בבחינת הלקוח כיוון שהוא מצביע על ההתנהלות הכלכלית שלו בשנים האחרונות.

מה נעשה במקרה כזה?

במידה וציון דירוג האשראי שלכם נמוך והבנק מסרב להעניק לכם משכנתא תצטרכו לחפש אחר משכנתא למסורבים באתר המרכז להבראה פיננסית. זהו שירות משכנתאות הניתן על ידי גופים חוץ בנקאיים שונים בתנאי שאתם הולכים לעבור תהליך הבראה בשנים הקרובות שישקם את הציון שלכם ותוכלו בסופו של דבר לחזור למערכת הבנקאית, לקחת את המשכנתא מהבנק ולחסל אותה. משם להמשיך ולהתנהל בצורה תקינה בחשבון בשאיפה שכעת תתנהלו בצורה נכונה וטובה יותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה