מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני?

מה ההבדל בין סוכן פנסיוני ליועץ פנסיוני?

לא מעט אנשים אינם מבינים מהו ההבדל בין יועץ פנסיוני וסוכן פנסיוני. עולם הפנסיה בכלל הוא עולם מלא במושגים ומידע ולא פעם אנשים המעוניינים לשכור את שירותיו של איש מקצוע כלשהו שיסייע להם בנושא ייעוץ פרישה ובחירת הפנסיה שלהם, לא יודעים במי באמת כדאי להם לבחור.

מה המשותף ליועץ פנסיוני וסוכן פנסיוני?

גם יועץ פנסיוני וגם סוכן פנסיוני נדרשים להוציא רישיון ייעודי לעיסוק במקצוע שלהם. עליהם ללמוד את התחום היטב ולערוך סקר סיכונים, ללמוד על זכויות פנסיה מקיפות ועוד. על פי ההגדרה של המקצוע, הן היועץ והן הסוכן צריכים לתת ייעוץ ללקוח, להמליץ לו על אפיקי חיסכון המתאימים לו, לנהל את חשבונות הפנסיה שלו במידה והם נדרשים לכך בהתאם לנתונים השונים של כל לקוח ועוד. כלומר, יש לא מעט מן המשותף ליועץ פנסיוני וסוכן פנסיוני, אל חשוב לדעת שעדיין יש ביניהם הבדל. אז מהו בעצם ההבדל ביניהם?

מהו ההבדל בין יועץ פנסיוני לסוכן פנסיוני?

יועץ פנסיוני הוא אדם שסיים לימודי ייעוץ פנסיוני וקיבל לכך רישיון. סוכן פנסיוני לעומתו הוא סוכן ביטוח אשר קיבל אישור למכור בין היתר גם ביטוחים פנסיוניים של החברה אשר הוא עובד איתה. היועץ הפנסיוני מעניק ייעוץ אותנטי בנוגע למוצרי פנסיה, כאשר אין לו שום אינטרס להציע לאדם דווקא מוצר פנסיוני ספציפי שכן, הוא לא מחויב לשום חברת ביטוח. הוא פועל בהתאם לתועלת הלקוח שלו בלבד. לסוכן הפנסיוני מאידך יש זיקה למוצרי הפנסיה שהוא מוכר  והוא מקבל עמלות תמורת מכירות המוצרים של החברה ולכן לרוב הוא יציע לכל אדם את מוצרי הפנסיה של החברה שעימה הוא עובד. ניתן לומר שמקור ההבדל בין יועץ פנסיוני לסוכן פנסיוני טמון במידת האובייקטיביות של כל אחד מהם בכל הנוגע לייעוץ עבור הלקוח. פטים נוספים בנושא ניתן למצוא גם באתר  

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה