משכנתא לנכסים מסחריים- מה חשוב לדעת?

1831466-min

כאשר מדובר על שוק הנדל"ן הפרטי, מדובר על רכישות דירות מגורים. רכישת דירה מגורים היא לרוב תהליך אשר ילווה בהלוואת משכנתא, שיבקש אדם שמעוניין לרכוש דירה. אולם, מלבד שוק הנדל"ן הפרטי, ניתן למצוא סקטור נוסף של משכנתא הרלוונטי בעיקר עבור נכסים מסחריים כגון: מגרשי חניה, בתי מלון, קניון, חנויות, משרדים ועוד. ישנו הבדל בין משכנתא לנדל"ן פרטי לבין משכנתא לנדל"ן מסחרי ואם אתם מעוניינים לרכוש נדל"ן מסחרי כלשהו, חשוב מאוד שתדעו את כל שחשוב לדעת על משכנתא לנכסים מסחריים.

 

משכנתא לנכס מסחרי

ההבדל העיקרי בין משכנתא לנדל"ן פרטי לבין משכנתא לנכס מסחרי הוא שבעוד שדירה פרטית לצורך מגורים איננה מניבה הכנסות, מעבר לתנודות בערך השוק, הרי שנכנס מסחרי מניב הכנסות גבוהות לבעליו. תהליך הלוואה לנכס מסחרי דומה לתהליך הלוואה עבור רכישת דירת מגורים. מדובר על משכנתא המוענקת לעסקים מגופים פיננסיים שונים לטובת רכישת נכס שבו העסק יפעל.  המוסדות המציעים משכנתא אינם לוקחים סיכון מיותר בתהליך הענקת משכנתא לנכסים מסחריים וכל עסק מסחרי נבחן על ידי מומחים, תוך התחשבות ביכולת של העסק לעמוד בהחזרי המשכנתא של העסק גם בלי ההכנסות שיהיו לעסק מהנכס. לאחר שמומחים בוחנים את כלל הפרמטרים המדוברים, תיתנן תשובה אודות זכרות למשכנתא וכן, הודעה אודות גובה הסכום שהוענק לעסק כהלוואת משכנתא לרכישת נכס מסחרי. חשוב לדעת שהנכס יהיה משועבד לגוף הפיננסי נותן ההלוואה עד תום גמר החזרי ההלוואה.

 

ממי ניתן לקבל משכנתא לנכסים?

משכנתא לנכסים ניתן לקבל מהבנקים או כהלוואות חוץ בנקאיות. כאשר פונים לבנקים לצורך בקשת משכנתא לנכס מסחרי יש צורך להציג בטחונות איכותיים וכן לעבור תהליך בירוקרטי תובעני ומתיש. הלוואה חוץ בנקאית תהיה קל ונוח יותר מבחינה בירוקרטית  אך העלויות שלה יהיו גבוהות יותר בשל סיכוני האשראי והדבר יבוא לידי ביטוי בריביות.

אם אתם מעוניינים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר עבור נכס מסחרי, כדאי מאוד שתייעצו עם המומחים בתחום זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה