אימון עסקי – האם הוא באמת יציל את העסק שלך?

אימון עסקי

העסק עומד בסימן שאלה? סכנת קריסה מרחפת מעליו? מסתבר שאתם מקבלים הצעות שונות ורעיונות לשיקום ולהצלחה של העסק. מה באמת יהיה יעיל? עד שלא תנסו לא תהיה לכם וודאות ביחס לאף שיטה. אך יש דרכים שמוכיחות את עצמן כל כך יפה ואולי זו תהיה גם הדרך שלכם. אימון עסקי = הצלה לעסק.

מה הקשר בין אימון עסקי לעסק?

אימון עסקי הוא כלי שמעביר את בעלי העסק או את העובדים בתהליך מקצועי לעבר השגת מטרות נחוצות. כאשר עסק מקרטע, לא מצליח או אפילו צובר הפסדים חייבים לתכנן תכנית שיקום לעסק. תכנית כזו תיכתב לנוכח המציאות והעובדות בשטח. זה יכול להיות בגלל ניהול כושל, בגין קבלת החלטות שגויה, בגלל תפקוד לקוי של צוותים וכדומה. בכל המקרים הללו ניתן לחולל שינוי דרמטי באמצעות אימון עסקי . האימון העסקי יופנה לעבר הגורמים הרלוונטיים שיש להם השפעה על ההתנהלות הארגונית על מנת לייעל את הפעילות ולהפוך את העסק לאזור שפועל ביעילות וברווחיות.

ההתנהלות המתוקנת לאחר האימון

אימון בוחן את המצב הנוכחי של העסק על החסרונות ועל המעלות שלו. לאחר בחינה זו משרטטים את החזון – את המטרה ואת היעד אותו רוצים להשיג. כמו כן בודקים אילו משאבים עומדים לצידנו לצורך השגת היעדים הללו. מהם החוזקות של העסק ושלנו ואיך אנו יכולים לזנק עם העסק קדימה. כך יוצאים לפעולה ומתחילים לשנות את דפוסי ההתנהלות שלנו תוך שאנו משנים את הנהלים אנו משנים כמובן גם את התוצאות. כי תוצאה היא דבר משתנה שתלוי ישירות באופני הפעילות שלנו. אכן כן, במקרים רבים עשוי אימון עסקי בעזרת מאמנת עסקית לשנות את פני הדברים ולהציל את העסק.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה