הדברת נמלים בשיטות טבעיות

הדברת נמלים

הן מגיעות בנחילים, הן נמצאות על השיש, אוספות שאריות ולעיתים גם יכולות לעקוץ! כן מדובר בנמלים: חרק קטן וממזר שמגיע אל המרחב שלנו ללא הזמנה. 

אם אתם מגלים נמלים במרחב המחייה, הלימודים או העבודה שלכם – כדאי שתדעו כיצד לפעול ואיך להרחיק אותן בצורה טבעית. עם זאת חשוב לדעת שלעיתים לא מספיקה הדברה אורגנית לנמלים, אלא שצריך לשלוף את התותחים החזקים יותר, הלוא היא הדברת כימית. 

אז מה עושים כשיש נמלים? 

איתור הקן

נמלים הן חרק חברתי שפועל בקבוצות כדי להגשים מטרות. הקבוצה מגיעה מתוך קן והיא נמשכת אל מגוון מוקדים שיש בהם אוכל כמו אל פירורי לחם או עוגה, אל סוכר ודגנים ואל שאר מוצרים שמושכים נמלים. 

אם אתם רוצים להרחיק נמלים תוכלו לעשות זאת בשיטות טבעיות כמו השארת עלי דפנה טריים ליד הדלת והחלונות או באמצעות ייבוש הגינה וריסוס האדמה בתרסיס נוגד חרקים. אם תמצאו קן נמלים כדאי לסתום אותו או לפזרו ומומלץ לרשת את החלונות והדלתות ולסתום חורים בכל מיני אלמנטים כמו קירות או מסגרות חלון זאת כדי למנוע כניסת נמלים לאזור. 

ריסוס נגד נמלים – כשאין ברירה

כידוע לא כל השיטות הטבעיות להדברה עובדות ולעיתים יש להזמין מדביר מומחה בתחום של הדברת נמלים. איש מקצוע כזה ידע לאתר את הקנים ולחסלם כמו גם לעזור למנוע כניסת נמלים בעתיד, זאת לאחר ביצוע פעולות הדברה על ידי ריסוס. 

כיום יש מדבירים משתמשים בהדברה טבעית כמו כזאת המופקת מצמח החרצית ויש מומחים שידעו כמה חומר צריך לפזר מבלי לפגוע או לסכן את הסביבה. באמצעות אנשי מקצוע מומחים תוכלו להפטר כמה שיותר מהר מחרקים. 

קראו על תפקידו של מרחיק יונים

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה