מה הם שוברי תשלום – מה השימוש בהם?

1908707-min

שוברי תשלום הוא אמצעי של חברות גדולות כמו למשל, מוסדות לימוד גדולים, עיריות ואפילו משטרת ישראל להנפיק חיוב תשלום עבור הנמען.

לשוברי התשלום יש הגנות אבטחה כדי למנוע זיופים שעלולים לגרום סיבוכים בעתיד, ולכן, בית דפוס רגיל לא יוכל להפיק אותם. כדי לשמור על מנגנוני האבטחה בשוברי התשלום, על בית הדפוס להחזיק שיטות הדפסה מיוחדות שכוללות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. זה נכון גם לגבי שוברי תשלום וגם לגבי הדפסת צ'קים.

אז מהם שוברי תשלום ואיך בדיוק משתמשים בהם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

שוברי תשלום:

כולכם מכירים את שוברי התשלום מהחיובים של העירייה בנושאים שונים כמו למשל ארנונה או מסמכים דומים. כצרכנים אולי אתם לא מבינים, אבל לחברה נוח מאוד להתנהל עם אותם שוברי תשלום. למה? משום שלכל שובר יש קוד שדרכו אפשר לשלם וכך החברה מרכזת את כל נתוני התשלום למקום אחד על ידי תוכנת מחשב.

למעשה, לא רק חברות ממשלתיות משתמשות בזה אלא גם מוסדות לימוד להשכלה גבוהה כמו אוניברסיטאות משתמשות בזה כדי לגבות שכר לימוד מהתלמידים על ידי השוברים הללו.

כפי שפתחנו השוברים צריכים להכיל אמצעי אבטחה שונים שעל בית הדפוס להחזיק אצלו. בנוסף, כל בית דפוס שרוצה להציע שירות בתחום של הדפסת שוברי תשלום חייב להחזיק רישיון ואישור להדפיס את השוברים הללו.

האישור יינתן רק לאחר בדיקה שלעסק יש את הנתונים המתאימים, את אמצעי האבטחה ורק אז יוכל להציע לחברות את הדפסת השוברים. גם לגבי הדפסת צ'קים צריך אישור מבנק ישראל. אולם בצ'קים אמצעי האבטחה מורכבים הרבה יותר משוברי תשלום ולכן, לא כל בית דפוס יציע את השירות הזה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה