אילו סוגי הסכם ממון קיימים בישראל?

אילו סוגי הסכם ממון קיימים בישראל?

הסכם ממון הוא כשמו, הסכם שמדבר על הממון והרכוש של בני הזוג עוד בטרם הם באים להקים את ביתם המשותף יחד. ההסכם קובע מה שייך לכל אחד אם וכאשר תתפרק החבילה בנסיבות צפויות יותר או פחות.

למי זה בדרך כלל חשוב? אנשים שהם כבר עצמאים כלכלית או מתחתנים פעם שנייה ולא יודעים האם זה אכן יצליח, אינם רוצים לסכן את כל החסכונות והכספים שלהם ולכן עושים מהתחלה הסכם ממון מסודר שבו, על פי החוק, יודעים מה שייך לכל אחד. 

אולם ישנם כמה סוגים של הסכמי ממון שקיימים בישראל. כדי לדעת מה מהם מתאים לכם, פשוט המשיכו לקרוא או שתוכלו למצוא מידע מקיף על הסכם ממון באתר של יונית גזל

הסכם ממון – הסוגים השונים:

הסכם הממון שכולם מכירים הוא כזה שנעשה במהלך תקופת האירוסין. 

בדרך כלל כאשר יורדים מענני האושר והאהבה אל קרקע המציאות ומדברים על היום שאחרי החתונה, אז מתחילים להיערך לכל הפן הטכני ואז, בשלב הזה, בדרך כלל נוצרת ההבנה אצל בני הזוג ביחד שהם רוצים לעשות הסכם ממון מסודר כדי שאף אחד מהצדדים לא יפגע במידה ויהיו גירושין. 

הסכם ממון מקנה שקט נפשי לבני הזוג ביודעם שגם אילו הנישואין הללו יסתיימו מכל סיבה שהיא, קרוב לוודאי שהמנגינה לא תהיה צורמת ולא יהיו וויכוחים על כסף, דבר שקורה ברוב מקרי הגירושין.

אולם יש עוד סוג של הסכם ממון שנערך אצל זוגות נשואים. זה יכול לנבוע ממספר סיבות. או שבני הזוג עצמאיים וכל אחד פיתח חברה מצליחה משלו, רכש נכסים והם רוצים עצמאות כלכלית כל אחד לעצמו ככה שאם חלילה יקרה משהו, אף אחד לא יפגע מהתהליך וכל אחד ייקח את מה ששייך לו. 

> למידע על ייפוי כוח מתמשך לחצו כאן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה