חברת רילוקיישן – איך מבצעים את התהליך בצורה נכונה

1929779-min

הרבה מאוד ישראלים מבצעים רילוקיישן במסגרת עבודתם ותפקידם המקצועי. הרעיון של חברת רילוקיישן, הוא לעבור ולהתגורר במדינה אחרת לתקופת זמן מוגבלת, בדרך כלל, כשבתקופה זו עובדים ומייצגים את החברה באותה מדינה, בהתאם לחוזה העבודה. כאשר תקופת הרילוקיישן נגמרת, חוזרים בדרך כלל לארץ.

בין אם עושים רילוקיישן כעצמאים, ובין אם הם עושים את זה כשכירים, בין אם מבחירה ובין אם מתוך הכרח מקצועי, התהליך חייב להתבצע בצורה נכונה, מקצועית ומסודרת. אחרת דברים עלולים להתבצע לא נכון, מה שיוביל במהלך הדרך לתהליך התאקלמות לא נכון באותה מדינה. זה יכול להיות ביכולות המקצועיות וזה יכול לגרום נזק גם בהיבטים אישיים שונים.

היום ישנן לא מעט חברות שמספקות שירותי רילוקיישן. כלומר, הן מלוות את האנשים שבוחרים לבצע את התהליך, עוד בשלב שהם נמצאים בארץ ועד לסוף תהליך ההתאקלמות, ואם יש צורך גם לאחר מכן.

בין השירותים שהחברות מספקות, אפשר למצוא, כל מה שקשור לקבלת ויזת עבודה, מציאת נכס למגורים, נכס לעסקים (אם יש צורך), ריהוט של הנכסים השונים, התייחסות ספציפית לכל מה שקשור למיסוי, שילוח בינלאומי וכן כל מה שכרוך בתהליך הבירוקרטי, הן בארץ והן בחו"ל. כמו כן החברות מספקות שירותים למי שאמור לחזור מרילוקיישן לישראל, על מנת שתהיה לו נחיתה רכה.

 

כיצד בוחרים חברת רילוקיישן

דבר ראשון שצריך לבדוק הוא, עד כמה החברה מקצועית ומנוסה במתן שירותים מסוג זה. מאחר ומדובר בעניין מאוד גדול, שדורש לא רק השקעה של זמן ותשומת לב, אלא גם התייחסות ספציפית לכל פרט ופרט, שכן אם משהו לא יתבצע בצורה טובה, זה יכול לגרום נזק משמעותי, אז יש צורך שהחברה תדע לספק שירות מקצועי ואיכותי.

דבר שני, יש לבחון את סוג השירותים שהחברה מספקת ומעבר לכך, חשוב לבדוק גם את שאלת הזמינות והיכולת של החברה לעמוד בלוח הזמנים שמציבים בפניה.

דבר שלישי, יש לבחון מתי כל התהליך יסתיים ואיזו אחריות החברה מספקת על השירותים שלה ללקוחות, בכל היבט ומה הפתרונות החלופיים שהיא מציעה להם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה