מה כולל ביטוח תמ"א 38?

1971426-min

מיזמי תמ"א 38 רבים יוצאים לדרכם בשנים האחרונות. מיזמים אלו יוצאות לדרך לאחר עבודה רבה מתחת לפני השטח, וחתימה על הסכמים שונים מול בעלי הדירות במבנה וכן מול הגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית. כאשר יזם לקוח על עצמו פרויקט כזה הוא בעצם מכניס את עצמו לתוך סיטואציה שהוא לא יכול לדעת או לשער כיצד הוא יצא ממנה. אמנם התקווה היא שהפרויקט יהיה מוצלח ויניב רווחים נאים ליזם, אך אין ספק שפרויקט כזה עלול להיות כרוך גם בהפסדים רבים. וזאת כי גם אם היזם לוקח הכול בחשבון ומבצע את כל הבדיקות האפשרויות מראש, הוא לעולם לא יכול לדעת מה יקרה בסוף. האם תתעורר לפתע התנגדות של גורם כלשהו? האם יתגלה ממצא כלשהו במהלך העבודות, שיתקיל את הפרויקט כולו?

 

לפעול בצורה בטוחה וחכמה

אכן, גם יזמים אחראיים ושקולים עלולים למצוא את עצמם בתוך ביצה בלתי אפשרית של נזקים ואבדן רכוש. וזאת כי במהלך פרויקט תמ"א 38 קרה דבר מה שפגע בהתנהלות המתוכננת. במצבים כאלו עלול הקבלן או היזם לאבד הון רב, ואף להגיע לקריסה מוחלטת. לא פלא שרבים מאתנו פוגשים במקומות שונים ברחבי הארץ מיזמי בנייה שהוקפאו מחמת סיבות כאלו ואחרות. אבל יש דרך למנוע את ההתרחשות של המצבים הללו, וזאת כדי לצאת לדרך באופן רגוע יותר, מתוך הבנה לסיכונים הקיימים, אך עם ביטוח עבודות תמ"א מתאים שנועד לכסות את הנזקים הללו שעלולים להתרחש.

 

ביטוח תמ"א 38 שכולל כל מה שחשוב

כדי לצאת לדרך בבטחה יש לרכוש ביטוח יזמים מתאים. מדובר על ביטוח כוללני שמקיף את כל הסיכונים שעשויים לחול במקרה של פרויקט בנייה. אם כי חשוב לסייג שעל מנת שהיזם אכן יוכל להיות רגוע כי הביטוח מכסה כל מה שחשוב, עלינו לוודא כי הביטוח אכן מותאם וכלל כל סעיף בעל משמעות. כך שאם יתרחש מקרה כלשהו במהלך פרויקט הבניה הדבר לא יוביל לנזק רב ליזם, אלא יכוסה על ידי חברת הביטוח. באופן כזה היזם לא לוקח על עצמו סיכונים עצומים.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר של סוכנות איציק סימון – ביטוח קבלנים וחברות בנייה – https://www.simon-ins.co.il/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה