מהו מיתוג עסקי איך הוא מסייע לעסק

מהו מיתוג עסקי איך הוא מסייע לעסק

מיתוג לעסקים נועד בראש ובראשונה, לספק טון ושפה אחידים  בהם ידבר המוצר או השירות אל הלקוח. מי שפותח עסק, יודע כי ישנו צורך שהמוצר או השירות שלו ממלאים ומספקים עבור צרכנים. בכך רבים מבעלי העסקים מחפשים דרך למתג את בית העסק שלהם, ולעשות זאת בצורה הטובה מכל. אבל כיצד התהליך עוזר? הנה מספר פרטים חשובים:

כל מיתוג מתחיל מאסטרטגיה

חשוב לדעת בתחילה שתהליכי מיתוג לעסקים מתחילים מכתיבת אסטרטגיה שיווקית והצגתם לאחר מכן, מול מי שאמור לבצע עבורכם את תהליך המיתוג. האסטרטגיה, תפרט את כלל התוכניות והמהלכים של בית העסק החל מתוכנית עסקית ברורה, עד תהליכי יבוא, ייצוא, שיווק ומכירה. התכנית תפרט גם את קהל היעד ואת הטון והשפה שהעסק רוצה להכתיב ובכך תעזור לאנשי המקצוע לאגד יחדיו תכנית שיווקית גרפית באמצעותה המוצר או השירות ימותגו.

האם כל מיתוג נועד כדי להעביר מסר אודות מוצר יוקרתי?

חשוב לדעת כי למרות שהמילה 'מיתוג' משדרת אסוציאציה של יוקרה, מיתוג ומותג בכל ל- יכולים להיות זולים, יקרים, איכותיים או נחותים. המושג 'מיתוג' נוגע לדרך בה המשווק רוצה שהצרכן יראה את המוצרים או את השירותים שלו, לכן כאן דרושים אנשי מקצוע מיומנים.

כיצד ממתגים מוצרים ושירותים?

תהליך זה נועד לסייע לעסק ליצור טון ושפה אחידים בעת השיווק, בעוד שהמטרה היא להבליט את המוצר או השירות ולהפוך אותם זמינים עבור קהל היעד. תהליך זה יעזור לזהות קהל צרכנים ספציפי, אשר ימשך למוצר או לשירות ומכאן גם יקבע את הדרך בה משווקים ומפרסמים את העסק.

לדוגמא: אם אתם משווקים מספרה שעוסקת בתוספות שיער, מוטב לנהל את תהליכך המיתוג ברשתות החברתיות, מול נשים בגילאי 20-50 זאת בעוד שהשירות ממותג על ידי לוגו מתאים, סלוגן שמפרט אודות השירות וטקסט נכון שמתאים לקהל היעד. תהליך זה של יצירת טון מוביל וקונספט מוצלח ומושך – ימשוך לא מעט לקוחות שעם הזמן יספקו המלצות על בית בית העסק שלכם.

סטודיו לעיצוב גרפי שעוסק בתחום, יקנה בתהליך את כלל הכלים לשיווק בהמשך, ואת היכולת לשווק ולמכור מוצרים בצורה נכונה אל קהל היעד.

 

 

 

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה