11 עובדות מדהימות על הגנה עצמית שכדאי לכם לדעת

הגנה עצמית היא לא רק כלי למניעת תקיפה, אלא תחום רחב שמכיל הרבה עובדות מעניינות וחשובות שלא כולנו מכירים. הנה 11 עובדות לא מוכרות שיכולות להעשיר את הידע שלכם ולשפר את הביטחון האישי שלכם.

>> לפרטים נוספים היכנסו לאתר לימוד אומנויות לחימה – רותם בן ציון

### 1. מודעות סביבתית היא המפתח

 

מודעות לסביבה היא הכלי הראשון והחשוב ביותר בהגנה עצמית. הכרת הסביבה שלכם, זיהוי סכנות פוטנציאליות ותגובה מהירה יכולים להציל חיים.

 

### 2. רוב התקיפות מתרחשות באזורים מוכרים

 

רוב התקיפות מתרחשות במקומות שמוכרים לנו – ברחוב שלנו, באזור העבודה או אפילו בבית. לכן, חשוב להיות ערניים תמיד, גם במקומות שבהם אתם מרגישים בטוחים.

 

### 3. קול חזק מרתיע תוקפים

 

צעקות רמות וקריאה לעזרה הן כלים חשובים בהגנה עצמית. צעקה חזקה יכולה להרתיע תוקף פוטנציאלי ולמשוך את תשומת הלב של אנשים בסביבה.

 

### 4. עקרון הנקודות הרגישות

 

ידיעת הנקודות הרגישות בגוף האדם, כמו העיניים, האף, הגרון והברכיים, יכולה לסייע לכם להגן על עצמכם בצורה יעילה. פגיעה בנקודות אלו יכולה לנטרל את התוקף במהירות.

 

### 5. ספריי פלפל הוא כלי הגנה יעיל

 

ספריי פלפל הוא אחד הכלים הנגישים והיעילים ביותר להגנה עצמית. הוא קל לשימוש, משפיע במהירות ומאפשר לכם לברוח מהמקום במהירות.

 

### 6. אימוני לחימה משפרים את הכושר והביטחון העצמי

 

הצטרפות לקורסי קרב מגע או ג'יו-ג'יטסו לא רק תלמד אתכם טכניקות הגנה, אלא גם תשפר את הכושר הגופני והביטחון העצמי שלכם.

 

### 7. הגנה עצמית מתאימה לכל גיל

 

הגנה עצמית אינה מיועדת רק לצעירים. גם אנשים מבוגרים יכולים ללמוד טכניקות בסיסיות שמותאמות לצרכים הפיזיים שלהם ולהגן על עצמם במצבי חירום.

 

### 8. שמירת מרחק היא התחלה טובה

 

שמירה על מרחק בטוח מאנשים לא מוכרים או חשודים יכולה למנוע מצבים מסוכנים. הקפידו להתרחק מאנשים שמתקרבים אליכם בצורה לא נוחה.

 

### 9. לימוד עצמי יכול להיות יעיל

 

גם אם אין לכם זמן לקורס, אפשר ללמוד הרבה מטכניקות הגנה עצמית באמצעות סרטוני הדרכה באינטרנט. התרגול בבית יכול לשפר את המיומנויות הבסיסיות שלכם.

 

### 10. תחושת ביטחון היא כלי הגנה עצמית

 

כשאתם נראים בטוחים בעצמכם ומשדרים עוצמה, אתם פחות מועדים להיות מטרות לתקיפה. תוקפים מחפשים קורבנות שנראים חלשים או חסרי ביטחון.

 

### 11. הכרת האינסטינקטים שלכם

 

האמינו לאינסטינקטים שלכם. אם משהו מרגיש לא נכון או מסוכן, סמכו על התחושות שלכם ופעלו בהתאם. האינסטינקטים הם כלי עזר חשוב בהגנה עצמית.

 

### סיכום

 

הגנה עצמית היא הרבה יותר מאשר טכניקות לחימה – היא כוללת מודעות, כושר גופני, ושימוש בכלים פשוטים. ידיעת העובדות הללו יכולה לעזור לכם להיות מוכנים יותר למצבים מסוכנים ולשפר את תחושת הביטחון האישי שלכם. היו ערניים, למדו את הכלים הנכונים ותמיד היו מוכנים להגן על עצמכם ועל היקרים לכם.

>> למידע על קונג פו ברחובות עם רותם בן ציון – לימוד אומנויות לחימה לחצו על הלינק!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה