אלרגיה בעיניים, אודות התסמינים

אלרגיות לעיניים הן בעיה נפוצה עבור אנשים מסוימים. זה יכול לגרום לאדמומיות, נפיחות ועיניים דומעות. ישנם טיפולים רבים ושונים שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים של אלרגיה בעיניים. חשוב לדעת מה גורם לאלרגיות בעיניים שלך כדי שתוכל לטפל בהן בעתיד. כמה טריגרים כוללים אבקה, אבק, קשקשים של בעלי חיים, עובש ועשן. ניתן לטפל באלרגיות לעיניים על ידי שימוש באנטי-היסטמינים וקורטיקוסטרואידים כדי להפחית דלקת ונפיחות. כמה טיפולים אחרים כוללים קרעים מלאכותיים או משחות עיניים.

האלרגיות הנפוצות ביותר:

אלרגיות לעיניים הן הסוג הנפוץ ביותר של אלרגיות בילדים. הם נגרמים על ידי אבקה, קשקשים של חיות מחמד, אבק וקרדית. הדרך הטובה ביותר למנוע אלרגיות בעיניים היא לשמור על עיני ילדך נקיות ויבשות. ניתן לעשות זאת באמצעות כביסה תכופה עם מטלית רכה או שימוש במכשיר אדים קריר בחדר השינה בלילה. אם לילדכם יש אלרגיה בעיניים או כאב עיניים, חשוב לקחת אותו לרופא בהקדם האפשרי לקבלת טיפול מתאים. 

תסמינים לאלרגיות בעין:

אלרגיות הן הפרעה נפוצה המשפיעה על מיליוני אנשים. הם עלולים לגרום לאי נוחות חמורה, לגירוי ואפילו לנזק קבוע לעין. התסמינים השכיחים ביותר של תגובה אלרגית הם גירוד, עיניים דומעות ואדמומיות בעיניים. ניתן לטפל בתסמינים אלו באמצעות טיפות עיניים או אנטיהיסטמינים. אלרגיות לעיניים נגרמות מאלרגנים כמו אבקה וחלקיקי אבק הנכנסים לעין ומעוררים תגובה ממערכת החיסון של הגוף. הטיפול החשוב ביותר במצב זה הוא מניעה – הרכבת משקפי שמש כשאתה יוצא החוצה או שימוש במערכת סינון אוויר בביתך כדי להרחיק אלרגנים מהסביבה שלך.

תגובות אלרגיות למגע עין יכולות לנוע בין קלות לחמורות. חשוב להכיר את הסימנים והתסמינים של תגובה אלרגית כדי שתוכל לקבל טיפול בהקדם האפשרי.

סימנים ותסמינים של תגובה אלרגית כוללים:

– אדמומיות, נפיחות או גירוד סביב העין

– ראייה מטושטשת או תחושה שמשהו נמצא בעין שלך

– גירוי או כאב בעיניים

– כאב בעפעפיים

– התעטשות, שיעול, צפצופים

– קשיי נשימה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה