כיצד מקבלים דמי פגיעה בעבודה?

בשנים האחרונות חלה עלייה בכמות הפציעות במקום העבודה. על מנת למנוע תאונות אלו לקרות, מעסיקים צריכים להבטיח שהעובדים שלהם מודעים לזכויותיהם ולחבותם. המעסיק לא צריך לפטר עובד שנפגע רק בגלל פגיעה בעבודה. כמו כן, עליהם לשלם להם פיצויים בגין אובדן השכר, הוצאות רפואיות וכל הוצאה אחרת שעלולה להיגרם כתוצאה מהתאונה.

נפצעת בעבודה? מה הלאה?

עובד פצוע שעדיין מסוגל לעבוד יכול לקבל הטבות במסגרת חוק הפיצויים לעובדים. חוק זה מעניק לעובדים פיצויים על פציעות שנגרמו עקב סכנות תעסוקתיות או תנאי עבודה לא בטוחים. הביטוח הלאומי/חברת הביטוח יפצו עובד שסובל מפציעה חמורה עקב תאונה או אירוע תעשייתי אשר גורם לאי-יכולתו לבצע את תפקידו/ה במשך יותר מ-30 יום לאחר התרחשות התאונה או האירוע.

בנוסף, אם עובד אינו יכול להמשיך למלא את תפקידו כתוצאה מנכות פיזית שאינה נגרמת מסכנה תעסוקתית, עלול המעסיק לשאת באחריות דרך הביטוח שלו ולשלם דמי פגיעה בעבודה. הסוגים האחרים של הטבות פיצויים לעובדים כוללים קצבאות רפואיות וכירורגיות, סיעוד ושיקום, שירותי בריאות ביתיים, קצבאות אובדן כושר עבודה זמני וקצבאות מוות. דוגמאות נפוצות לטיפול או שיקום ממושך הן ניתוח כפול בברך הנובע מדלקת פרקים חמורה במפרק הברך; קטיעה ברגל התחתונה עקב סרטן או זיהום; פציעות מוחיות הנגרמות מנפילות או תאונות; פגיעה בחוט השדרה הנגרמת מתאונה כגון החלקה על קרח; ופציעות גב מהרמה כבדה.

מה הדבר הראשון שעושים ולמי פונים?

הדבר העיקרי שאתה צריך לעשות הוא להיות מודע למצב. אם אתה נפצע, חשוב לך מאוד לקבל טיפול רפואי מתאים באופן מיידי. זה יכול לקחת הרבה זמן עד שתשיג תוצאה טובה מהפציעה שלך. במאמר זה, אתן לך מידע על מה קורה כאשר מישהו נפצע וכיצד לתבוע את קצבאות הנכות שלך.

חשוב מאוד שאנשים שנפגעים יבינו על מה הם תובעים. אם הם לא יודעים כמה כסף הם יכולים לתבוע, ייתכן שהם לא יודעים אם נשאר להם כסף בחשבון הבנק שלהם לאחר תשלום ההוצאות הרפואיות. זו הסיבה שחשוב גם שאנשים ידעו כמה כסף עליהם לתבוע כאשר הם נפצעים וכמה זמן ייקח להם להתאושש מהפציעה שלהם אם לא ינצלו את התביעות שלהם בפרק הזמן הנדרש. להמשך טיפול פנו אל עו"ד יובל וסרברגר בר בנושא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה