פיצויי פיטורין

במדינת ישראל כמו גם במדינות רבות בעולם, ישנם תנאים סוציאליים שונים על פי חוק שנועדו להגן על העובדים במקרים שונים וביניהם גם במקרה שבו העובדים מפוטרים ממקום עבודתם. החלק מהתנאים השונים, יש גם פיצויי פיטורין שבמקרים רבים העובד המפוטר זכאי לקבל אותם. לפיצויי פיטורין זכאי עובד אשר מלאה לו שנה אחת ברציפות או יותר במקום עבודתו כאשר הסתיימה העסקתו במקום עבודה מסויים עקב פיטוריו בידי המעסיק או עקב התפטרות שהייתה בתנאים מסויימים. ישנם אתרים שונים שעוסקים בזכויות עובדים ובהם ניתן למצוא פירוט של כל מה שקשור לפיצויי פיטורין כפי שהם קבועים בחוק. אתם יכולים לקרוא מה אומר בדיוק החוק העוסק בפיצויי פיטורין, מי זכאי לאותם פיצויי פיטורין ויש אפילו מחשבונים באינטרנט שבהם אתם יכולים לחשב כמה פיצויים מגיע לכם עקב מקרה של פיטורין מהעבודה שבה עבדתם. אף על פי שמדובר בחוק שעל פי כל מעסיק חייב לנהוג, ניתן לצערנו לשמוע מקרים שבהם עובדים מסויימים אשר פוטרו לא קיבלו את פיצויי הפיטורין שמגיעים להם כפי שנקבע בחוק ועל מעסיקים אשר לא העבירו לעובדים את כל הפיצויים אשר מגיעים להם על פי חוק.

מה עושים במקרה שבו לא קיבלתם פיצויי פיטורין שמגיעים לכם?

במידה ואתם מאמינים שנפגעו זכויותיכם ולא קיבלתם פיצויי פיטורין שמגיעים לכם או שלא קיבלתם אותם במלואם, אתם יכולים לפנות לעורך דין שעוסק בדיני עבודה, להציג לו את המקרה שלכם והוא יכול לסייע לכם לקבל את פיצויי הפיטורין במידה ואתם אכן הייתם זכאים להם ובמידה והם לא הועברו אליכם בחלקם או במלואם. לעתים גם לא כל פיצויי הפיטורין שמגיעים לעובד מתקבלים ולכן חשוב לפנות לגורם מקצועי ובעל ניסיון כמו עורך דין לדיני עבודה על מנת שניתן יהיה לעשות בדיקה שבה יהיה אפשר לדעת האם ניתנו לעובד המפוטר או שעזב את מקום עבודתו פיצויי הפיטורין במלואם ועל פי החישוב הנכון על פי חוק או על פי הסכם העסקה מסויים שהיה בין העובד לבין המעסיק. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה