חוקי חזקות למה הם שימושיים ?

חוקי החזקות מועילים כי הם אומרים לנו איך לעבוד עם חזקות במתמטיקה. לדוגמה, אם אדם רוצה להוסיף שני מספרים ואחד מהם הוא חזקה, המספר השני חייב להיות חזקה אחרת. כך האדם יכול לחשב במהירות את התוצאה הרצויה ללא צורך לעבור תהליך ממושך של כפל וחילוק. חוקי חזקות אינם שימושיים במיוחד בחיי היומיום, אך הם חשובים כי הם מתארים כיצד פועל היקום שלנו. . חוק החזקה קובע כי "ערכים מוחלטים של מאפיינים (גודל, משקל, חוזק) מחולקים בדרך כלל בצורה של קו ישר עם שיפוע חלק כך שהממוצע, החציון והמצב שווים. זה נכון לגבי אוכלוסיות ותופעות טבע". בדוגמה זו, כל מדידות הזמן יצטרכו להיות מומרות לסולם יומן בשל . כדי לעשות זאת, חלק את המספר בעשר. לאחר מכן, אם הוא קטן מ-1, הכפילו אותו ב-10. אם הוא קטן מ-100, הכפל אותו ב-100. אם הוא גדול מ-10, חלקו אותו ב-10. התפלגות חוק החזקות היא סוג של התפלגות הסתברות העוקבת אחר קשר של חוק כוח בין שני משתנים: הממוצע וסטיית התקן או הממוצע והלוגריתם של סטיית התקן. יש קשר חזק בין חוק החזקה בין שני המשתנים הללו עבור כל ההתפלגויות הנורמליות. 

את חוקי החזקות כמו את לימודי מערכת צירים בדרך כלל לומדים עוד במהלך הלימודים בבית הספר אבל יש כאלו , בייחוד בתארים עם זיקה למתמטיקה, הם חוזרים ולומדים זאת שוב במסגרת הלימודים האקדמאיים שלהם . חוקי החזקות הם חשובים ביותר ללימוד.  במסגרת החוקים נמצא את חזקה שלילית, כפל חזקות, חזקת אפס ועוד רבים.  בעת הלימודים רבים התלמידים הזוכרים את החוקים בעל פה אך במרוצת החיים וההתרחקות מספסל הלימודים הרוב שוכחים את החומר הנלמד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה