השלבים לקבלת היתר בניה לבריכה

בחודש 04/2021 קרסה בריכה ונשפכה לתוך חניון בברזיל. גם אצלנו בריכות ביתיות שאנשים ממלאים במים במרפסות מביאות לקריסת המרפסת שאינה עומדת במשקל המים. זו רק אחת הסיבות בגללן נדרש היתר בניה לבריכה והיא מסבירה את חשיבות חוק התכנון והבניה על-פיו נדרש היתר בניה ורישוי לכל מבנה – מהם השלבים לקבלת היתר בניה לבריכה במאמר שלפניכם.

 

החשיבות של קבלת היתר בניה

למעשה, היתר בניה לבריכת שחייה אינו שונה מהיתר לכל מבנה שרוצים להקים.

כאמור, יש חשיבות גדולה לקבלת היתרי בניה, שכן, את הבקשות בודקים אנשי מקצוע באופן פרטני ומדוקדק הן ביחס למבנה עצמו והן ביחס לסביבה בו מבוקש להקים את המבנה.

בין הבדיקות שמבצעים ניתן למצוא בדיקות קרקע שאמורות להבטיח את יסודות המבנה ועמידותו בפני רעידות אדמה ושינויי אקלים, היבטים הנדסיים, תשתיות חשמל, מים ועוד.

 

סוגי בריכות הדורשים היתר בניה

  1. בריכת בטון
  2. בריכת פיברגלס
  3. בריכה מתועשת

מבחינת החובה בהיתר בניה אין זה משנה האם מדובר בבריכה ציבורית או בבריכה שאתם רוצים לבנות בחצר הבית. ככל שמדובר באחת מן השלושה תדרשו להיתר בניה.

 

איך מקבלים היתר בניה לבריכת שחיה

  1. פניה לאדריכל והגדרת הצרכים הקשורים במבנה אותו אתם מעוניינים להקים לצורך בניית הבריכה.
  2. האדריכל יכין תוכנית בהתאמה ויגיש אותה לרשות המקומית לוועדה לתכנון ובניה.
  3. הוועדה תבדוק את התוכנית ובמידה ויהיו לה הערות היא תגיש התנגדויות עליהן תצטרכו להשיב באמצעות האדריכל. ככל שתשובותיכם יספקו את הוועדה תקבלו את ההיתר לבניית בריכת שחיה.

חשוב לדעת כי בנית בריכה ללא קבלת היתר בניה לבנית בריכה הינה עבירה פלילית העלולה לגרור כתב אישום, רישום פלילי וקנסות כבדים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה