איך להשקיע כסף בצורה מושכלת? טיפים למתחילים

איך להשקיע כסף

אם הצטבר לכם סכום כסף משמעותי ואתם מתלבטים איפה כדאי לשים אותו או איך להשקיע כסף, המאמר הזה בשבילכם. אם התעניינתם קצת בהשקעות, סביר להניח שקפצו עליכם מיד הרבה מודעות עם הזדמנות של פעם בחיים לכל החיים וכל מיני מסרים שיווקיים כאלו ואחרים.

העניין הוא שכדי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם, הדברים לא עוברים דרך אותן מודעות. בתור התחלה, אתם צריכים לנקות את הראש שלכם מהרעשים של המשווקים. מדובר במשהו, שברוב המקרים, יגרום לכם רק בלבול יותר מאשר רווח, בטח ובטח אם אתם רק בתחילת הדרך.

הדבר החשוב ביותר שעליכם לדעת הוא איזו השקעה מתאימה למצבכם הנוכחי ולא משנה איזה הצעות זוהרות או מפתות ראיתם. 

אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל. 

טיפים בהשקעות למתחילים:

ראשית, עליכם לדעת באיזה תחומים אתם חזקים. כשאתם מבינים מה נקודות החוזקה שלכם, אתם תדעו באופן מייד, כמעט בוודאות, איזה תחום השקעות הוא בשבילכם וכדאי לכם להיכנס אליו. אם אתם טובים במספרים, ניתוחים אנליטיים וכדומה, יתכן שההצלחה שלכם מחכה בשוק ההון. 

אם אתם אנשים יותר סולידיים שאוהבים להרגיש דברים מבפנים, אולי השקעות נדל"ן יתאים לכם. כך או כך, הנקודה החשובה ביותר זה להבין מבחינת נישה ונושא, מה מתאים לחוזקות שלכם. 

לאחר מכן, קבעו לעצמכם כמה כללי ברזל שמהם אתם לא זזים. בתור המלצה היינו אומרים לכם לקחת יועץ מקצועי שיקצר לכם את הדרך בצורה משמעותית, יראה לכם איך להתחיל נכון, יבחן אתכם ביחד השקעות ויגלה לכם איפה נקודות התורפה שאתם יכולים ליפול בהם ועוד. 

נקודה שנייה היא לא להשקיע במה שאין לכם הבנה עמוקה בו. הבנה עמוקה זה אומר שאתם מכירים את התחום מבפנים ולא רק "ששמעתם על זה" ואולי זה נחמד. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה