איך בוחרים רואי חשבון לרכישת חברה

רואי חשבון לרכישת חברה

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של רואי חשבון, חלקם מנוסים ומקצועיים יותר, בעוד אחרים רק עברו את המבחן הממשלתי. לכן כל מי שמעוניין לרכוש חברה, חייב קודם כל לאתר את רואה החשבון המתאים ביותר למשימה. כדאי לזכור כי לכל רואה חשבון יש את המומחיות שלו, ולכן מומלץ לוודא מראש כי רואה החשבון שבחרתם מתמחה בתחום, מבין אותו לעומק וטורח להתעדכן בכל החידושים השונים שמתרחשים בו. כמו כן, חשוב לשים לב לרמת הוותק והניסיון של רואה החשבון בתחום החברות, היות ולא ניתן להשוות בין רואה חשבון מנוסה, שיודע בדיוק כיצד לפעול ומה לבדוק, לבין רואה חשבון חדש, שאינו מכיר את התחום לעומק. מעבר לכך, מומלץ תמיד להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום ומעסיקה מספר רואי חשבון לרכישת חברה שונים, אשר יוכלו לספק לכל אחד את הייעוץ המקצועי והמקיף ביותר.

החשיבות של בחירת רואי חשבון לרכישת חברה

היום ניתן לשמוע לא פעם בחדשות על אנשי עסקים שונים, אשר רוכשים לעצמם חברות כאלו או אחרות. בחלק מהמקרים, מדובר על תהליך של מיזוג חברות, כלומר מצב שבו חברה אחת מעבירה את כל הנכסים ואת כל ההתחייבויות שלה לחברה אחרת. בצורה כזו, החברה הראשונה מתחסלת, מבלי לעבור תהליך של פירוק. עם זאת, כדאי לדעת כי רכישה של חברות או ביצוע של תהליכי מיזוג, הינם תהליכים מסובכים ומסורבלים, הדורשים ייעוץ מקצועי מרואה חשבון שמגיע מהתחום. כדאי לדעת למשל, כי ביצוע של מיזוג חברות נחשב לאירוע מס, אלא אם כן מתקיימים תנאים מסוימים שאינם מחייבים את תשלום המס. לכן חשוב לא להתפשר על רואה חשבון בינוני, אלא לבחור מראש באיש מקצוע מנוסה, מקצועי וברמה הגבוהה ביותר.

אולי יעניין אתכם גם: חוות דעת רואי חשבון באתר נמרוד ירון ושות'

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה