מסחר פורקס והימורים: 3 סיבות שמסבירות למה זה לא אותו דבר

trade-2328525_640

אנשים שעובדים בתעשיית פורקס (מט"ח) כבר במשך זמן רב, נתקלים בשאלה אחת נפוצה, שחוזרת על עצמה אינספור פעמים: "האם מסחר במט"ח הוא לא בדיוק כמו הימורים בכסף?"  לפני שנשלול לחלוטין את השאלה הזו, ונסביר מדוע הם שונים לחלוטין, תנו לנו קודם להסביר את המקור לשאלה הזאת.

זה נכון שיש אחוז מסוים של הימור בעת פתיחת עמדה בפורקס. לא משנה כמה זמן מתבצע המסחר ומה אומר ניתוח השוק, אפשר להגיד בוודאות מלאה איך ייראה יום המסחר. קיימים כלים רבים שניתן להשתמש בהם על מנת לקבל החלטה משכילה יותר, אבל חשוב לא ללכת שולל על ידי מה שמומחי פורקס אומרים.

מתמטיקה פשוטה

אם למומחים יש שלושה טריליון דולר בשוק, למה הם לא מיליארדרים? אם הם באמת ידעו את המפתח לחיסול הסיכון במט"ח, הם לא היו מבזבזים את זמנם בניסיון לגרום לכם להיכנס לתחום. גם במסחר שלהם, יש אלמנט מסוים של הימורים.

אף אחד לא מכיר את "סודות הפורקס". יודעים למה? כי אין דבר כזה. אתם יכולים להכיר את כל האינדיקטורים הטכניים, ללמוד ניתוח בסיסי מהלילה ועד עלות השחר, ועדיין יש איזה סיכון כאשר תסחרו במט"ח. אתם עדיין הולכים להיפגש עם גורם מסוים של הימורים.

מסיבה זו הנטייה היא להפסיד יותר מאשר להרוויח. אבל חכו רגע

מסיבה מדויקת זו, חשוב להקפיד להשתמש רק בסכומים שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד, כשאתם פותחים לראשונה חשבון מסחר פורקס. קוראים לזה חופשה מהכסף, שמיועד לחשבון המט"ח שלכם, ויציבה איתנה מול העובדה שאתם עלולים לאבד אותו.

אם עדיין המשכתם לקרוא, אתם יודעים שיש סיכון גדול במסחר בבורסה, אבל הפרס האפשרי הוא משהו שאתם לא יכולים להתעלם ממנו. האפשרות להרוויח כסף במסחר במט"ח היא אינסופית בכל שוק על פני הגלובוס. בעוד שההשוואה בין פורקס לבין הימורים אינה חסרת בסיס לגמרי, זה גם לא מדע מדויק. לכן הרכבנו רשימה של שלוש תכונות שמבדילות בין שתי התעשיות.

מספרים שסופרים את הכסף

לפני שניכנס לסוגיות כגון מוסר, חוק ולגיטימיות, בואו נתמקד רק בסיבה שבגללה אנשים נכנסים לתחום הימורים או עסקאות במט"ח: כסף. אין שום השוואה בין כמות הכסף היומי הנסחר בשוק המט"ח, לזה של זירת ההימורים. לא קיימת תעשייה כלשהי (בסדר, אולי יש כמה יוצאים מן הכלל), שמטפלת בכל כך הרבה כסף על בסיס יומי.

תלוי את מי שואלים, יש בין שניים לחמישה טריליון דולר שנסחרים מדי יום בשוק הפורקס. לא ניתן למצוא נתונים סטטיסטיים מדויקים על כמות הכסף שעובר מדי יום דרך בתי קזינו, אבל אנחנו די בטוחים שלא ניתן להשוות בין המספרים.

עם פורקס, החוק והמוסר נמצאים בצד שלכם

שוק הפורקס מגובה על ידי המוסדות הכלכליים הגדולים והחשובים ביותר בעולם. נכון שהסוחרים אינם סוחרים עם הבנקים, אלא בשוק הקמעונאי, אבל העובדה כי השוק נתמך על ידי ארגון כזה, מספקת רמה גבוהה בהרבה של לגיטימציה, מאשר בעולם ההימורים.

בעוד שהימורים מיד ניצבים מול אתגרים בחזית המשפטית, פורקס הוא לגיטימי כמו כל שוק אחר, כגון מניות או סחורות. אז אם אתם מעוניינים להשקיע את הכסף שהרווחתם בעמל רב, ולקחת את הסיכון, לא כדאי שתשימו אותו במקום שבו אתם יודעים שהחוק והמוסר נמצאים בצד שלכם?

כלים: אמנם יש גורם סיכון במסחר בפורקס, אבל אתם לא לגמרי בחשיכה כשאתם מתחילים

החשיבה המקובלת היא כי צריך להקדיש זמן רב ומשאבים בניסיון לחסל כמה שיותר מהסיכון הזה, ככל האפשר. בין אם אתם מאמינים בניתוח טכני, ובפתגם המפורסם בתחום: "המגמה היא החברה שלכם", או שאתם סוחרים כשאתם צמודים לחדשות פורקס, היות ואתם חושבים שניתוח יסודי הוא השיטה ללכת איתה, מט"ח אינו עוסק במזל.

אתם יכולים לצפות ולנתח את השוק במשך ימים לפני פתיחת המסחר, כמו גם לפקח מקרוב על המטבע שאתם מחפשים לקנות, ורק עז, על פי המחקרים שלכם, לבצע את המהלך. די בטוח שכלים כאלו לא קיימים בעולם ההימורים, אשר מפקיר אתכם לידי המזל או הגורל. כך או אחרת, אנחנו לא רוצים להסתמך על סיכויים עם כסף שנצבר בעמל רב. מה איתכם?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה