טיפים לבחירת מקום עבודה לנוער

%d7%a0%d7%a6%d7%99%d7%92%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa

%d7%a0%d7%a6%d7%99%d7%92%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa

עוד מעט יגיע הקיץ, ובני נוער רבים יתחילו לחפש מקומות עבודה. בזמן שחלק מהם יעבדו עם הוריהם או ימצאו עבודות בדמות בייביסיטר או דוגיסיטר, הרי שיהיו כאלה שיצטרכו לחפש מקום עבודה דרך אתרי אינטרנט, חברות השמה ובעזרת כלים אחרים.

היום בניגוד לעבר, קל יותר לבני נוער למצוא מקום עבודה לקיץ, הן בגלל שקיימים הרבה יותר כלים שעוזרים בתהליך החיפוש, כאמור האינטרנט הוא הכלי העיקרי לשם כך, והן בגלל שהרבה יותר מקומות מוכנים לקבל בני נוער לעבודה, לעיתים לתקופה מוגבלת של קיץ ולעיתים גם מעבר לכך.

לפני שניתן טיפים לבחירת מקום עבודה, חשוב לנו לומר שני דברים, ראשית, מומלץ להתחיל בחיפוש כמה שיותר מוקדם, אחרת לא יישארו מקומות עבודה פנויים. שנית, רצוי מאוד להיות גמישים, כלומר, להסכים לעבוד במשך כל תקופת הקיץ, ואף לפני ואחרי. המעסיקים מעדיפים להעסיק בני נוער שהם יותר גמישים (כמובן על פי מה שהחוק מתיר), מאשר בני נוער, שמוגבלים בתקופת הזמן שהם יכולים לעבוד וכן כאלה שבאמצע הקיץ יצטרכו חופשה בשביל לנסוע לחו"ל או מכל סיבה אחרת.

טיפים עיקריים לבחירת מקום עבודה

הטיפ הראשון הוא לברר אודות העסיק ומקום העבודה. לצערנו הרב, יש לא מעט מעסיקים שמנצלים את העובדה שבני נוער אינם יודעים את כל החוקים ואינם יודעים למה הם זכאים במסגרת עבודתם. לכן חשוב לבדוק מי המעסיק, האם היו איתו בעבר בעיות מסוימות, האם הוא מספק את כל הזכויות הנדרשות לעובדים שלו. החל מתנאי שכר, שעות עבודה סבירות, הסעות, אוכל וכדומה.

טיפ שני, רצוי לבחור מקום עבודה בו תוכלו לעבוד גם אחרי הקיץ. יש מקומות עבודה שמתאימים אך ורק לקיץ, למשל קייטנות, ירידים, תערוכות, הופעות ועוד. רצוי למצוא מקום עבודה שתוכלו לעבוד בו גם אחרי הקיץ, במידה ותרצו בכך.

טיפ שלישי, תעדיפו לעבוד במקום עבודה קרוב לבית, מקום עבודה שלא תצטרכו להשקיע זמן רב בנסיעות והוא נמצא באזור עירוני. אתם לא רוצים את הלילות שלכם במקומות חשוכים ומפחידים.

טיפ רביעי, נכון שזו עבודת קיץ, אך מוטב שזו תהיה עבודה שתיתן לכם ערך נוסף, משהו שתוכלו להשתמש בו גם בעתיד, למשל הדרכה זו דוגמא אידיאלית לכך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה