כל מה שרציתם לדעת על המכון החרדי

tefillin-1297846_640

tefillin-1297846_640

מכל הקשיים שאיתם צריכה להתמודד מדינת ישראל לאורך השנים אין ספק שהקושי של חרדים וחילוניים שחיים ביחד הוא קושי מהותי ביותר. מצד אחד אנחנו יכולים לראות כיצד החברה החרדית מסתגרת בתוך עצמה ומצד שני ניתן לראות עד כמה החברה החילונית מתרחקת והופכת להיות יותר ויותר טכנולוגית וגלובאלית. האם באמת שני פלגים כאלה יכולים לחיות בשלום בארץ שלנו? ההוכחות בשטח מראות שכן אך אין ספק שלרבים מאיתנו חסר מידע על הזרמים השונים ביהדות. לכאן בדיוק נכנס פועלו של המכון החרדי בארץ ישראל שכן חלק מהעבודה של המכון היא לתת לנו מידע ונתונים סטטיסטיים על מה שקורה בארץ מהבחינה הזאת.

מה עושה בפועל המכון?

כאשר מדברים על המכון החרדי בארץ מדברים למעשה על מכון שמנסה לבדוק ולשקף את כל הרבדים של חיי החרדים בארץ. לכן ניתן לראות שהמכון:

  • מעורב בפרויקטים שונים הקשורים לדיור, לכלכלה ולתעסוקה

  • מבצע מחקרים שונים בתחום החינוך והכלכלה

  • מבצע פרסומים שונים לגבי העולם החרדי

  • נותן לנו מידע אודות השינויים שעוברת החברה החרדית בישראל בין אם זה מבחינה דמוגרפית ובין אם זה מכל בחינה אחרת

הפעילות הציבורית של המכון

בנוסף לכל מה שצוין, יש עוד כמה מטרות למכון החרדי בישראל ויש עוד כמה מקומות שבהם הוא פעיל. דוגמה חשובה לכך זו הפעילות הציבורית של המכון שמטרתה אחת: להגביר את השפעת החברה החרדית בכל המרחב הציבורי של מדינת ישראל. פעילות זו באה לידי ביטוי על ידי פעולות שונות כמו הגברת ההשפעה בתחומי הפוליטיקה, הממשלה ועוד, כאשר הרעיון הוא להשמיע כמה שרק אפשר את קולו של הציבור החרדי. אם כל זה לא מספיק אנו רואים שהמכון גם לוקח על עצמו את טיפוח היזמות בתחומים שונים, בין אם מדובר על פילנתרופיות ובין אם מדובר על השקעות שונות בתחום החברתי והחינוכי.

מה עושים עם הנתונים הסטטיסטיים של המכון?

כל הממצעים והנתונים שאוסף המכון משמשים לגבש החלטות לגבי העתיד, בין אם זה ברמת השאלה כיצד הציבור החרדי יכול להגביר את השפעתו ובין אם זה בכל רמה אחרת. אין ספק למכון יש חשיבות גדולה במדינה מעורבת ומורכבת כמו שלנו ולכן ברור מדוע הוא רק הולך וגדל עם השנים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה