מי יכול לעבוד כממונה בטיחות?

ממונה בטיחות

ממונה בטיחות
כולם מכירים את המשפט, אין חכם כבעל ניסיון, יש לא מעט מנהלים או בעלי עסקים שמגיעים לזמן אמת ונתקלים בתאונות קשות או אסונות בלתי נתפסים. כדי שזה לא יקרה להם, הם מחליטים להיצמד לחוק ולעשות מה שצריך, הם מחליטים להביא לעסק ממונה בטיחות. מה חשוב לדעת על ממונה בטיחות לפני ששוכרים אותו לעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים את הביטחון שלכם נכון.

תשאלו אותו אם יש לו הסמכה

מצאתם ממונה בטיחות? שיהיה בשעה טובה, עכשיו עליכם לבדוק אם יש לו תעודות מתאימות. התפקיד של ממונה בטיחות הוא לא צחוק וכמו שהוא עלול להגן, בחירה לא נכונה שלכם עלולה אף לסכן. אז מי האדם הנחשב ממונה בטיחות על פי כל הכללים? חשוב לבדוק אם עבר קורס ממונים על בטיחות ואכן קיבל אישור כשירות כדי לעבוד בתחום. חשוב להבין מה משמעות הקורס, למעשה אנשי מקצוע שעברו אותו, למדו גם ברמה תיאורטית וגם ברמה מעשית. כמו כן, אדם בעל ידיעות בתחום הינו אדם בוגר הנדסה, או מדעי הטכנולוגיה.

איך אפשר לדעת שהוא אכן מתאים לכם?

אם אין לו תואר בהנדסה, תבדקו, תראו אם יש לו 3 שנות ניסיון במקצוע, האם יש לו אישורים המאשרים את יכולותיו ועבודתו בתחום? אחרי הכול? מדובר בביטחון שלכם ושל האחרים ודווקא בגלל זה אסור לוותר. חשוב להבין, מי שעבר וסיים קורס יהיה חייב להציג לכם 290 שעות למידה ועוד 40 שעות שהוקדשו לפרויקט גמר- הנה, עכשיו אתם כבר בכיוון הנכון למצוא את האיש הנכון שיספק לכם את השקט הראוי.

מה זה אישור כשירות?

אישור זה מתקבל מטעם מפקח על העבודה, זה מאשר שהאדם שעומד מולכם אכן סיים את לימודיו ואת חובותיו ויכול לעבוד. אישור הכשירות הוא למעשה רישיון של האדם לעבוד בתפקידו בדיוק כמו כל אישור אחר שאתם מכירים ומחמיר בהתאם. מיותר לציין כי האישור חייב להיות בתוקף. תוקף מסתיים לאחר שלוש שנים כך שיש לחדש בהתאם. החידוש דורש למעשה השתלמות של כמה ימים והיא זו המעניקה את האפשרות להמשיך ולהבטיח ביטחונם של העובדים בדרך כזו או אחרת.

מתי אדם שעוסק בתחום איננו כשיר לבטיחות?

לרוב, כשיש עבר פלילי, זה ימנע למלא תפקיד שכזה הדורש אחריות רבה ואמינות מן הסתם. מיותר לציין כי אם התקבל הממונה לעבוד ואיננו ממלא את תפקידיו, גם אז לא יהיה כשיר להמשיך בפועלו בארגון. למרות לימודיו, יהיו פעמים בו בממונה לא יביא עמו ידע גדול ואז גם, הוא עלול לאבד את האפשרות להמשיך ולעסוק במקצוע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה