הלוואה לעסק חדש – בעד ונגד

עסק חדש

עסקים חדשים תמיד יזדקקו להון עצמי שיעזור להם לממן את העסק ולדאוג ותזרים מזומנים קבוע ותקין. כדי שהעסק יחזיק מעמד, רבים האנשים שלוקחים הלוואה לעסק חדש ועושים זאת על ידי פנייה למקורות שונים שיכולים לאפשר הלוואה מסוג זה. עם זאת, הלוואה לעסק חדש לא תמיד מומלצת וישנן כמה טענות נגד הלוואה מסוג זה. אז בכל הנוגע להלוואה לעסק חדש – מהן הטענות בעד לקיחת הלוואה ומה הטענות נגד. הכל בהמשך.

מתי כן כדאי לקחת הלוואה לעסק חדש

הלוואה כדאי לקחת בעיקר כאשר לא קיים הון עצמי לעסק, אך קיימות תחזיות טובות לגבי רווחי העסק. קחו הלוואה לפתיחת עסק כאשר אין מקורות אחרים שיכולים לסייע לכם, וכאשר אתם בעלי תכנית עסקית מפורטת. יש לקחת הלוואה לעסק חדש במידה וההלוואה שמציעים לכם הינה הלוואה בעלת ריבית נמוכה ותנאים נוחים – על תנאי ההלוואות ניתן לברר בבנקים, וגם בחברות להלוואות חוץ בנקאיות ולמתן אשראי. הלוואה יש לקחת כאשר אתם יודעים כי אתם יכולים להחזיר אותה, וכי יש לכם מקורות הכנסה נוספים מלבד הכנסות העסק – עבודה במשרה חלקית, קצבה, שותפים ועוד.

בכל הנוגע לטענות שמסבירות מדוע כדאי לקחת הלוואה לעסק חדש, ניתן לומר שהלוואה לעסק חדש מסייעת לבעלי העסקים לשמור על עסק מתפקד ומוצלח. הלוואה מסוג זה, שניתנת בתנאי החזרה וריבית טובים, משאירה את העסק מתפקד, ללא חובות לספקים או לעובדים. בנוסף, לקיחת הלוואה מאפשרת תשלומים מסודרים אותם ניתן לשלם בכל חודש, ולא תשלום אחד גדול שלעיתים קרובות משאיר בעלי עסק מרוששים בכל הנוגע למימון הוצאות העסק.

מדוע לא כדאי לקחת הלוואה לעסק חדש?

אנשים רבים שלוקחים הלוואות לעסקים או לכל מטרה נוטים לחוש לאחר קבלת הכסף, תחושת אופוריה שגויה בה הם חשים כי הכסף שניתן להם הוא סוג של מתנה שלא צריך להחזיר. תחושה זאת אסורה בהחלט בקבלת הלוואה, בעיקר כאשר ההלוואות שניתנות מגופים שונים מוחזרות על ידי מקבל ההלוואה עם ריבית.

הלוואה לעסק חדש לא כדאי לקחת כאשר ישנו הון עצמי שבעל העסק יכול להביא לטובת העסק. ההון העצמי יכול להגיע מחסכון, ירושה, ממשקיעים, משפחה ועוד. אם יש לכם סכום כסף זמין כדאי להשקיע אותו בעסק במקום 'לסבול' מריביות שכרוכות בלקיחת הלוואה.

הלוואה לעסק מוטב לקחת רק כאשר אתם יודעים שאתם יכולים להחזיר אותה. לקיחת הלוואה לעסק חדש מחייבת בהחזר חודשי, ולכן חשוב לקחת בחשבון את כל המקורות הזמינים שיכולים לעזור לכם להחזיר את ההלוואה. עוד חשוב להתאים את ההלוואה לצורך שלכם. מומלץ לא לקחת הלוואה גדולה מידי בסכום שאינכם צריכים, ויש להתאים את ההלוואה לצרכי העסק עם ייעוץ פיננסי טוב.

קחו הלוואה שאתם יכולים לעמוד בהחזר שלה. הלוואה מסוג זה היא הלוואה המתאימה להכנסות שלכם, ובעיקר להכנסות הצפויות שלכם. אל תיקחו הלוואה אם אתם שקועים בחובות או בהחזרים של הלוואות נוספות.

אילו גופים ניתן לקחת הלוואה

בנקים, גופים פיננסיים וחברות לשירותי אשראי ומימון בנקאי – בלקיחת הלוואה מסוג זה, חשוב לשים לב לתנאי ההלוואה הטובים ביותר.

משפחה או חברים – גם מקורות אלה הינם מקורות טובים להלוואה, אך יש לזכור כי כסף, משפחה וחברים לא תמיד מסתדרים.

יזמים ומשקיעים – הלוואה לעסק ניתן לקבל במידה ויש לכם תכנית עסקית טובה שתגרום ליזם או למשקיע להשקיע בעסק שלכם. במקרים כאלה התנאים טובים יותר משאר ההלוואות ולעיתים ניתן לקבל כסף להשקעה ולהחזירו רק כאשר יש לעסק רווחים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה