מה העונש על שימוש עצמי בסמים בתור קטין או בוגר?

עונש על שימוש עצמי בסמים

עונש על שימוש עצמי בסמים

למרות אי ההפללה בשימוש בסמים קלים הממשמשת ובאה גם בארץ ישראל, עדיין חשוב לדעת מהו העונש על שימוש עצמי בסמים בתוך קטין או בוגר. כיום החוק בארץ מטפל בחומרה בנושא עבירות הסמים, וזאת תחת פקודת סמים מסוכנים.

החוק בארץ מחלקת את עבירות הסמים תחת ייצור וגידול סמים, אחזקת סם, שימוש בסמים והדחת קטינים לשימוש סמים. במאמר הבא נתמקד בשימוש עצמי בשמים בתור קטין ובוגר. אז מהו העונש בגין עבירה זאת?

על מנת להבין מה העונש על שימוש בסמים מסוג זה, חשוב לדעת כי ישנם מספר סמים הנחשבים סמים קשים וסמים קלים. כיום סמים האסורים לשימוש. חלק מהסמים הם מסוג חשיש, קנביס, LSD וקוקאין. סמים אלה מופיעים בחוק הסמים המסוכנים כמו גם חגיגת שפעם היה ניתן למצוא בקיוסקים.

מה העונש על שימוש בסמים המסוכנים?

על כל סם חלה הגדרה של כמות שונה שמי שנתפס צורך אותה. העונש לכל סם והגדרתו הינו עד 3 שנות מאסר בפועל וזאת לקטינים, משמע מי שהינו תלמיד בבית הספר. במידה ומדובר בבלדר סמים, אדם שאינו לומד בבית הספר, ונתפס מוכר סמים לתלמידים, העונש יכול להיות חמור יותר וזאת משום שהא נתפס מוכר סמים לתלמידים מחוץ לבית הספר, גם אם מדובר בקטין. במידה ומדובר בבלדר סמים גם אם הוא מתחת לגיל 18 העונש יכול להגיע למאסר של עד 5 שנים בפועל.

worried1

ומה לגבי עונש על ייצור סמים?

במקרים של קטינים שמייצרים סמים, העונשים יכולים להיות גבוהים עוד יותר. במדינת ישראל הרשות המחוקקת רואה בחומרה רבה עבירות של ייצור ומכירת סמים. במקרים של ייצור סמים העונשים המרבים יכולים להגיע למאסרים של עד 20 ו 25 שנים. עבירות מסוג זה קשורות לייצור סמים, מכירת סמים, מתן סמים לקטינים עזרה לקטינים להשיג סמים, שידול לשימוש בסמים ועוד.

מה ההבדל בין סחר בסמים לבין שימוש עצמי?

קטינים רבים אינם יודעים מה ההבדל בין סחר בסמים לבין שימוש עצמי. ככל הנוגע לסמים, קלים או קשים חשוב לדעת כי ההבדל הוא קטן אבל גדול מאד! ונמדד כמובן בגרמים: לדוגמא, בקנביס מעל 15 גרם מדובר כבר בסחר, בחשיש מעל 15 גרם גם העברה היא סחר, באופיום מעל 2 גרם היא עברה של סחר בסמים, LSD יותר מ 3 יחידות הן עבירה, ובקוקאין לא תזקקו ליותר מ 0.3 גרמים להיות אחרי סוגר ובריח לשנים ארוכות כמו גן עם הרואין. ולכן הישמרו והישארו נקיים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה