ניהול סיכונים – מה זה?

ניהול סיכונים

בעידן הזה של היום, עידן הטכנולוגיה המתקדם, עידן המתחים הממשלתיים, תקופות פיננסיות וכלכליות קשות, נוצרים במדינה מתחים רבים בתחום הסיכונים והמפגעים בנושאים השונים, בשמירה על מצב יציב וחזק, בצורך העצום של הגנה מפני מסכנות חיצוניות כלשהן,  נושאים אלו מחייבים ארגונים ממשלתיים, מוסדות פיננסיים, חברות טכנולוגיה וארגוניים סודיים אחרים, להישמר מפני הסכנות עוד לפני שהן מתקרבות ולנהל את תהליך ניהול סיכונים. תהליך זה נעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים, מוכשרים ובעלי ידע רב בנושא אפיון והטמעת בקרה ופיקוח להגנה מלאה ובהתאמה מדויקת לכל לקוח.

ניהול סיכונים

מדוע ניהול סיכונים כול כך נחוץ ומהו בהגדרתו

הסיבה לה אנשים זקוקים ומחויבים לקבל את הייעוץ, הליווי והעזרה על ידי תחום ניהול הסיכונים הוא בשל סיבות שונות. ארגונים ממשלתיים אשר ברשותם מידע חסוי ומסווג והצורך להגנתם וחשיפתם לעולם החיצון, ארגונים פיננסיים וכלכלים אשר מחזיקים סכומי כסף רבים והמחויבות לפעול בצורה נכונה בעת שוד או להפעיל מערכת בקרה ופיקוח על ניהול הכספים הנכנסים והיוצאים, ארגונים ביטחוניים בעלי אימונים, פעולות או תרגולים מבצעיים וחסויים למדינה כולה שצריכים לשמור על השקט ועל סודיות מוחלטת ואפילו מצבים בהם משפחות מבצעות את תהליכי המשכנתא כשמדובר על כסף רב, חשיבה רבה והדרך הנכונה ביותר לפעול בשל הסכנה לבצע תהליך לא נכון.

ניהול סיכונים הוא בעצם תהליך אשר פועל על ידי אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב בתחום הטכנולוגיה, בקרה ופיקוח, שיפור ונכונות בפעולות כלכליות למיניהן, שמירה מפני מפגעים, סיכונים, שודים, חדירה למסמכים מסווגים ועוד. בעלי המקצוע מבצעים את מה שנקרא סקר סיכונים כאשר מאבחנים ומאפיינים באופן מלא את מצב הארגון ורצונותיו ולאחר מכן להחליט על הבקרה והפיקוח המתאימים ביותר בשבילו בעזרת הטכנולוגיה, המכשור, הידע והאביזרים השונים הנמצאים ברשותם.

דבר זה יכול לשרת באופן מלא את כל התאגידים הממשלתיים, התאגידים הסודיים, חברות וארגונים שונים ואפילו אנשים עצמאיים בכך שבעלי המקצוע מלווים ומייעצים לכל אורך הדרך את השלבים הנכונים ביותר, את ההוראות המתאימות להטמעה ובכך שומרים מפני סיכונים, מפגעים, סכנות, חששות, חוסר וודאות והגנה מפני חשיפה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה