התחדשות ערונית

בשנים האחרונות אי אפשר שלא לשמוע את המושג התחדשות עירונית. מקומות רבים בארץ כמו שכונות ישנות ודיירים של בניינים ישנים מעוניינים שבשטחם יתחיל פרוייקט של התחדשות עירונית משום שהוא מביא איתו בשורה של התפתחות ושדרוג של הסביבה, יחד עם עלייה באיכות החיים של התושבים בסביבה ועליית הערך של הנכנסים שברשותם.

אם במקרה לא שמעתם על המושג הזה התחדשות עירונית ואתם לא בטוחים מה פירוש המושג הזה שנקרא התחדשות עירונית, אז אנחנו כאן בדיוק לשם כך וכדי להסביר לכם מה זה בעצם אומר התחדשות עירונית.

הכוונה במושג התחדשות עירונית היא למעשה לשדרג אזור מסויים בעיר או ביישוב כלשהו, לפתח ולחדש את המבנים ואת התשתיות באזור ולכן פרוייקטים של התחדשות עירונים מתקיימים לרוב באזורים שבהם המבנים ישנים והסביבה ישנה ולכן היא צריכה חידוש ורענון.

איזה סוגים של פרוייקטים קיימים במסגרת התחדשות עירונית?

יש סוגים שונים של התחדשות עירונית ופרוייקטים שקיימים בתחום, הקליקו לבדיקת מבחר הפרויקטים שלנו. הידועים שבהם הם כמובן תמ"א 38 וגם פרוייקט פינוי בינוי.

בין תמא 38 שנקראת גם עיבוי בינוי ובין פרוייקטים מסוג פינוי בינוי, יש כמה הבדלים, על אף ששניהם מתבססים על הרעיון של חידוש סביבתי וחידוש של סביבת המגורים העירונית. בתמא 38 לא הורסים את המבנה הקיים, אלא מעבים את קירותיו על מנת לחזק אותו ולאותו מבנה מוסיפים עוד קומות חדשות ובהן דירות חדשות, כאשר כמובן כל קומות המבנה מקבלות מתיחת פנים כך שהבניין נראה חדש לגמרי.

כשמדובר על התחדשות עירונית במסגרת פינוי בינוי, מדובר על הריסה לחלוטין של המבנה הישן לאחר פינוי הדיירים שהיו גרים בו, בנייה של בניין מגורים חדש לגמרי על אותו שטח ולאחר מכן הדיירים שהיו להם דירות בבניין שנהרס, מקבלים בבניין החדש שהוקם דירה חדשה לגמרי ובאותו בניין מתווספות עוד דירות חדשות שנמכרות לדיירים חדשים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה