משיכת כספי פיצויים

סעיף זה ידון במשיכת כספי הפיצויים וכיצד ניתן להשתמש בהם כדי להימנע ממס.

כספי הפיצויים מורכבים מסוגים שונים של הכנסות, לרבות שכר, בונוסים ועמלות. ברוב המקרים, פיצוי זה מחויב בשיעור גבוה יותר משאר סוגי ההכנסות כגון ריבית או דיבידנדים. משיכת כספי פיצויים שלא כצורך יכולה להוביל לתשלום מס. כדי לא לשלם לחברת הביטוח תשלום מס בגין כספי פיצויים, צריכים להתרחש בו זמנית 2 תנאים:

העובד סיים את עבודתו בחברה – כל עוד העובד עובד בחברה, כספי הפיצויים שייכים לחברה עצמה.

התנאי השני הוא זכאותו של העובד לקבלת כספי פיצויים בהתאם לחוק פיצוי פיטורים. דהיינו, בהנחה שהעובד פוטר ולא התפטר. כאשר שתי הסיבות מתקיימות יחד אז יהיה זכאי העובד למשוך מול חברת הביטוח את כספי הפיצויים שהובטחו לו מבלי לשלם עליהם מס. פרטים עבור עורך דין עסקים כאן

משיכת כספי פיצויים – כל מה שחשוב לדעת

משיכת כספי פיצויים הוא מונח המשמש לתיאור תהליך משיכת כספים מחשבון עובד שהופקד על ידי המעסיק. הדבר נעשה לאחר שהעובד סיים את עבודתו ושולם לו במלואו. תהליך זה נעשה בדרך כלל על ידי הגשת בקשה לחברת הביטוח שמנהלת את קרנות הפנסיה שלכם.

אנשים רבים אשר פוטרו מעבודתם מעוניינים למשוך את כספי הפיצויים שלהם כי הם זקוקים לנהל את משק הבית שלהם, לעיתים חברות הביטוח אשר מנהלות את קרנות הפנסיה שלהם עלולות להרים קשיים ולכן הם לא מקבלים את הכסף בזמן. במידה וחברות הביטוח אינן מסכימות לשלם לכם את כספי הפיצויים במלואם אשר מגיעים לכם למרות שהתנאים שהוזכרו מעלה מתרחשים מוטב שתפנו אל עו”ד שמתמחה במשיכת כספי פיצויים כדי להתמודד מולם. עורך דין עם ניסיון וותק של שנים בתחום יידע להתנהל מול חברת הביטוח באופן הטוב ביותר. מידע נוסף באתר https://www.kahn.co.il/he/

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה