קניית איורים לשימוש בפייסבוק – מהיכן רוכשים?

כידוע חלק ניכר מהפרסום בסביבה הדיגיטלית נעשה באמצעות או בשילוב תמונות. החל מאתרי אינטרנט, דפי נחיתה, סרטונים ביוטיוב ועד פוסטים ברשתות החברתיות. שימוש בתמונות מסייע לנו להגיע ליותר אנשים, במיוחד כאלה עם אינטליגנציה ויזואלית גבוהה יותר ומסייעת להעביר רגש, מסר ולעתים אפילו להניע לפעולה. קניית איורים לשימוש בפייסבוק היא פעולה נפוצה מאוד שכן לא תמיד נוכל לייצר בעצמנו את כל התמונות הנדרשות לנו לפרסם הפוסטים ושלנו ולעתם נצטרך להשתמש במאגרי תמונות שונים על מנת למצוא תמונה מתאימה לשימוש. דבר אחד חשוב שכדאי לקחת בחשבון הוא כמובן נושא זכויות היוצרים.

זכויות יוצרים של תמונות:

ככלל אצבע שאתם צריכים לעשות לכם – כל תמונה שלא אתם צילמתם או קניתם את הזכויות להשתמש בה תהיה מוגנת בזכויות יוצרים. גם תמונות שעל הנייר רשומות לכם במקורות שונים שהיא חופשית לשימוש, הרי שאם לא מדובר במאגר תמונות מסודר עם תנאי שימוש וחוקים מסודרים לגבי השימוש בתמונות שלהם אתם לא רוצים לקחת סיכון. יש מספיק מאגרי תמונות מומלצים באינטרנט המאפשרים שימוש חינמי בתמונות, כולל שימוש מסחרי, ולכן כל שאתם צריכים לעשות הוא להכיר את אותם מקומות ולבדוק בתנאי השימוש והחוקים שלהם שהתמונות בעלות רישיון CC0 המאפשר לעשות שימוש מסחרי בתמונה ללא קרדיט. בכל רישיון אחר תצטרכו לרכוש את התמונה או לתת קרדיט ליוצר. מכיוון שזה לא יהיה מקצועי להעלות תמונות עם קרדיטים ואתם לא רוצים לעבור על החוקים עדיף להשתמש בתמונות קנויות ולהיות בראש שקט.

מאגרי תמונות נהדרים לשימוש:

באתר שאטר סטוק העולמי תמצאו מיליונים רבים של תמונות לשימוש כמעט בכל נושא שקיים, ואלו הרבה פעמים משמשים עבור תהליכי הקמת אתרים. ניתן גם להשתמש באתר כמו FREEPIK לשימוש באיורים ותמונות שונות לפייסבוק. אתר כמו deposit photos הוא גם אתר נהדר, אחד המנויים שם מאפשר רכישה של משהו כמו דולר לתמונה כך שזה בהחלט משתלם. מומלץ לבדוק גם את 123RF כמאגר נחמד ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה