פטור ממס הכנסה לגמלאים

המדינה באה לקראת אוכלוסיות חלשות עם הקלות שונות והטבות. גם בנושאי מס מתבטא הדבר, ויש לא מעט מצבים ואוכלוסיות שיוכלו ליהנות מהקלות מס בגין נקודות כאלו ואחרות. אחת האוכלוסיות שיכולות לקבל הטבות והקלות היא הגמלאים. כמי שכבר יצא ממעגל העבודה, ואינו יכול להשתכר בצורה רציפה ואקטיבית, מקבל הגמלאי הטבות שונות כמו פטור ממס הכנסה לגמלאים.

הכנסות שהגמלאי יהיה זכאי לפטור ממס

יש הכנסות שונות שעליהם יוכל הגמלאי להיות זכאי מתשלום מיסים, והוא ייהנה מפטור ממס הכנסה. לדוגמה, תשלומי פנסיה, פיקדונות, חסכונות ומוצרים פיננסיים אחרים. הפטור הזה משפר את המאזן של הגמלאי ומאפשרים לו לפדות את כספי החסכונות שלו, את כספי הביטוחים שלו וכיוצא באלו, זאת בלי לשלם מס הכנסה כלל.

למען שיפור המצב הכלכלי בעת פרישה

למען האמת יש בהטבה זו מחשבה על הגמלאי ועל המצב הכלכלי שלו, זאת במחשבה תחילה ובתכנון מוקדם. כי כאשר אדם יפדה לפני גיל פרישה את כספי החסכונות שלו, הוא ישלם עליהם מיסים. אך במידה והוא ישאיר אותם בקופת החיסכון הוא ייהנה מהסכום במלואו ללא תשלומי מס, אם הוא יפדה אותם רק לאחר גיל פרישה. בצורה זו מעודדת המדינה את האזרחים לשמור את הכספים שהם הפקידו לגיל פרישה, ולשפר את המצב הכלכלי שלהם בתקופה בה הם לא יכולים לעבוד יותר. 

להיעזר ביועץ פנסיוני מקצועי

כדי לפעול נכון וחכם, כדי להימנע מתשלומים מיותרים וסכומים שמופרשים למס הכנסה ללא סיבה, חשוב להתייעץ עם יועץ פנסיוני מוסמך ומנוסה שמציע שירותים פיננסיים בחשיבה יצירתית. בעזרתו תוכלו להיות חכמים יותר, לפעול בתבונה ולחסוך כספים שאין לכם חובה לשלם למס הכנסה. בסופו של דבר מדובר על סכומים משמעותיים מאוד שבהחלט כדאי לכם לחסוך!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה