יתרונות חסרונות בקניית דירה לאחר תמא 38

בניינים רבים עברו חיזוק ותוספות בנייה, במסגרת מה שנקרא תמא 38. עבור דיירים וותיקים, מדובר בפרויקט רב ערך, שמעלה מאוד את שווי הנכס. אולם מה לגבי רכישה של דירה לאחר תמא 38 – האם ועד כמה זה משתלם? נציג יתרונות וחסרונות מרכזיים.

 

היתרון שמגולם במחיר

הייתרון הראשון שממנו נהנה כל מי שקונה דירה לאחר תמא 38 הוא רכישת נכס במחיר מוזל. דירה ממוצעת יכולה להימכר בעשרות עד מאות אלפי שקלים פחות ביחס לדירה חדשה בבניין שלא עבר תמ"א.

 

בניין מחוזק, מעלית וממ"ד

ברכישת דירה לאחר תמא 38 מקבלים דירה, בבניין שעבר חיזוק בפיקוח הנדסי הדוק. הבניינים המחוזקים אמנם אינם חדשים, אבל הם עברו שיפורים שהפכו אותם לעמידים בהרבה. העמידות הינה גם בפני רעידות אדמה וגם למצבים על רקע ביטחוני. הדירות מגיעות עם מעלית חדשה, ממ"ד, עמודים מחוזקים ויסודות מחוזקים.

 

תשתיות – חשוב לבדוק

במסגרת החסרונות בקניית דירה לאחר תמא 38 ניתן לציין את מצב התשתיות. חלק מהתשתיות בבניין כולו עברו שיפוץ ושיפור. אולם עדיין לא מדובר בטיפול מלא בכל התשתיות הישנות. לכן, תמיד חשוב לבדוק מה מצב התשתיות בבניין, החניות, הצנרת, חשמל ותקשורת וכל היתר. בחלק מהפרויקטים הללו הקבלנים משפרים במידה רבה את התשתיות ובאחרים, פחות.

 

מועד האכלוס

אם אתם שוקלים לקנות דירה לאחר תמ"א 38, השאלה היא האם הכל כבר גמור או שעדיין מתקיים בבניין שיפוץ ועיבוי. אם קונים דירה חדשה בבניין של תמ"א, והבניין עדיין עובר חיזוק, לא תמיד ברור מועד האכלוס. כמובן שאם רוכשים את אחת הדירות הוותיקות ששופצו ולא את אחת מהחדשות בקומות העליונות, מועד האכלוס לא רלוונטי. למעט מקרים מיוחדים, ניתן לאכלס את הדירה אפילו בזמן הפינישים של עבודות הבנייה.

 

למידע נוסף וקבלת ייעוץ משפטי הכנסו לאתר שלנו – https://weislaw.co.il/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה