איך תובעים את משרד הביטחון – טיפים שלא תראו בשום מקום אחר

איך תובעים את משרד הביטחון

במידה ואתם סובלים מפגיעה פיזית או נפשית שנגרמת בשירות הצבאי ובמסגרתו ייתכן מאוד ומגיע לכם פיצויים ממשרד הביטחון כתוצאה מאותה פגיעה. אנשים רבים הסובלים מפגיעות נפשיות ו/או פיזיולוגיות כתוצאה מהשירות הצבאי, אירוע שהיו חלק ממנו או עדים לו וכד' יהיו זכאים לתבוע את משרד הביטחון ולדרוש שיכיר בהם כנכי צה"ל. מומלץ לשכור עורך דין המתמחה בתביעות משרד הביטחון שילווה אתכם בתהליך כיוון שקל – הוא לא יהיה.

הינה כמה טיפים חשובים נוספים שכדאי לכם להיעזר בהם, אש יסייעו לכם להבין איך תובעים את משרד הביטחון .

טיפים חשובים לדרך

  • ראשית כדאי לדעת שההליך הוא ארוך ומייגע – לזכות בהכרה כנכי צה"ל עשוי לקחת שנים וגם זה לא מבטיח לכם שום דבר ולכן יהיה עליכם להתכונן נפשית להליך ארוך.
  • התייעצו עם עורך דין מראש ואל תנסו להגיש את התביעה ללא עורך דין שידריך אתכם בהליך ויכין את מכתב התביעה שלכם.
  • אל תשאירו דברים בבטן – עם הגשת התביעה תצטרכו להוכיח את הפגישה שלכם, בין אם פיזית או נפשית, לכן תצטרכו גם ללכת לאנשי מקצוע מומחים. לאחר מכן גם למומחה מטעם אגף שיקום נכים של משרד הביטחון ולבסוף מול הוועדה הקובעת את דרגת הנכות שלכם והפיצויים שלכם – אל תשאירו שום דבר בבטן. אם הפציעה/הפגיעה שלכם מפריע לכם לתפקוד במישור מסוים בחייכם, בקושי להתפרנס, בזוגיות, בקשיים חברתיים ועוד – ציינו זאת.
  • תזכרו שחברי הוועדה לא מכירים אתכם – יש להם רק רבע שעה להכיר במצב שלכם ולהעריך אותו ולכן השתדלו להתכונן מראש אל הוועדה ולציין את כל הדברים שמפריעים לכם אל תשכחו שום דבר.

 

לסיכום

תביעה למשרד הביטחון זה לא דבר פשוט ואף אחד לא מחלק פיצויים בחינם. תצטרכו להוכיח את הצד שלכם ושיש לכם באמת פגיעה המשפיעה עליכם במישורים שונים בחייכם. בהתאם לחומרת הפגיעה ייתכן ומשרד הביטחון יכיר בכם כנכי צה"ל. בהתאם לגובה אחוזי הנכות שלכם גם יהיו הפיצויים שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה