טיפים להתנהלות מול חברת אנשי העיר

טיפים להתנהלות מול חברת אנשי העיר

לאחר תקופה של התלבטות וחיפוש אחר הזדמנויות כדאיות, החלטתי לפני שנתיים וחצי לרכוש דירה דרך חברת אנשי העיר תל אביב המתמחה בפרויקטים בתחום הבנייה של התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי ובינוי. במחשבה ראשונה שמחתי על החלטה זו כיוון שההתנהלות המקצועית מול החברה הייתה טובה ונעימה לכל אורך הדרך, ואף הם הפתיעו עם הקדמת לוחות זמנים שהייתה מבורכת.

לצערי בתהליך מסירת הדירה התחילה מסכת מתישה של התנהלות מורכבת וארוכה מול חברת אנשי העיר, וקושי רב לקבל מענה לפניותיי כתוצאה מהרצון הבסיסי שלי לקבל את הדירה בהתאם להסכם הרכישה ותוכניות הבנייה שחתמתי עליהם. כתוצאה מחוויה לא נעימה זו החלטתי לציין כמה טיפים להתנהלות מול חברת אנשי העיר, זאת על פי הניסיון האישי שהיה לי מולם.

פנייה אל בעל מקצוע מומחה לבדק בית

כבר בשלבי מסירת הדירה גיליתי כי הדירה שסופקה לי איננה עומדת במפרט הדירה שנחתם בפועל, כך שישנם דברים מהותיים שאינם סופקו בדירה למרות שהם מופיעים בתוכנית הבנייה המקורית כמו מחסן שלא נבנה, או תשתית ייעודית לחיבור של הדירה למערכת הסולארית של הבניין. כדי לא לפספס אף אחד מאותם דברים שמופיעים בתוכנית הבנייה, מומלץ להיעזר בשירותיו של בודק בית שיבצע השוואה בין תוכניות הבנייה לבין מפרט הדירה שמסופק בפועל.

התייעצות עם אנשי מקצוע מוסמכים שאינם עובדים עם חברת אנשי העיר

במידה ומתגלים פערים וליקויים שונים בדירה שרוכשים, חשוב לקבל חוות דעת אובייקטיבית לגבי אותם ממצאים מאנשי מקצוע שאינם עובדים מול חברת הבנייה, כמו במקרה שלי שבחרתי לפנות לבעלי מקצוע חיצוניים שאינם קשורים או מחויבים לאינטרסים של חברת אנשי העיר.

כדאי בנוסף לתעד כל שיחה, התכתבות או פנייה אל חברת אנשי העיר בנוגע לבעיות וליקויים שהתגלו בדירה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה