מיקרוטופינג מחיר – איך קובעים אותו?

מיקרוטופינג מחיר

מיקרוטופינג הוא סוג של בטון, אותו מייצרים בתהליך מיוחד.
מערבבים בטון עם גומי ביחס מאוד ספציפי וכך נוצר אחד החומרים המעניינים ביותר בימינו בתחום הבנייה והעיצוב.
למעשה הכינוי "מיקרוטופינג" הוא שם מסחרי שניתן לו על ידי הממציא שלו, אבל כיום נהוג להשתמש בכינוי הזה לכל סוג של חיפוי רצפה שעשוי מהחומר.

עם ביקוש הולך וגדל, אפשר להבין אם אתם רוצים לדעת – כמה עולה מיקרוטופינג בכלל?

גודל המשטח

חיפוי מיקרו טופינג מתאים לכל גודל של משטח. שיטת היישום שלו מאפשרת להשתמש בו למשטחים גדולים, או קטנים, בהתאם לדרישות הלקוח. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ככל שהשטח גדול יותר, כך יורד המחיר למטר ולכן, לפעמים עדיף ליישם חיפוי מיקרוטופינג על מרחב גדול יותר ממה שתכננתם מלכתחילה, גם בגלל היתרונות הרבים של החומר, אבל גם בגלל שזה קצת יותר משתלם במחיר.

עובי החיפוי הנדרש

מיקרוטופינג ניתן ליישום על גבי סוגים שונים של משטחים. אפשר ליישם אותו על גבי רצפה ישנה קיימת, או על גבי משטח בטון, אם מדובר על מבנה חדש. סוגים שונים של משטיחים מצריכים לפעמים עובי שונה של שכבות המיקרוטופינג. גם במקרה של שימושים שונים לרצפה, לעיתים יש צורך בחיפוי מיקרוטופינג עבה יותר, כמו למשל חיפוי רצפה של חניון, או מבנה שיש בו המון תנועה, אך המחיר עשוי לעלות בהתאם לעובי.

שיטת היישום – התזה, או מריחה והחלקה

ניתן ליישם מיקרוטופינג בשיטות שונות, אשר מצריכות מידה שונה של מאמץ, מספר שונה של עובדים, שעות עבודה שונות אבל גם יש להן יתרונות וחסרונות שונים. שיטות שונות של יישום החומר עשויות בהחלט להשפיע על המחיר.

סוג המשטח הקיים והמצב שלו

כאמור, ניתן ליישם חיפוי מיקרוטופינג על גבי סוגים שונים של משטחים קיימים – קרמיקה, בטון, רצפה ישנה וכן הלאה. משטחים שונים מצריכים גישה שונה של יישום החומר. למשל, במקרים שונים נדרש חיפוי בעובי גדול יותר, המצריך יישום של מספר שכבות.
ייתכן שהמשטח הקיים מצריך הכנה מיוחדת לפני יישום החומר, מה שיכול בהחלט ליצור עלויות גבוהות יותר.

אפקטים מיוחדים

חיפוי מיקרוטופינג הוא חיפוי רצפה מיוחד, שאפשר לתת לו מגוון רחב במיוחד של צבעים, מרקמים ואפקטים. יש כמובן סוגים בסיסיים של מיקרוטופינג, בצבע חלק ואחיד, אבל אפשר ליצור ערבובי צבעים, לתת למשטח מרקמים מיוחדים ואף לשחק עם הצבע כדי ליצור דוגמאות שונות.
כל אפקט מיוחד כזה, מצריך זמן עבודה ארוך יותר ולעיתים גם שימוש בחומרי גלם נוספים, עשוי לייקר את המחיר.

לסיכום

בין אם אתם רוצים לשלם על מיקרוטופינג מחיר נמוך ובין שאתם יכולים להרשות לעצמכם מחיר גבוה, אתם צריכים לקבל הצעת מחיר לפי המצב בשטח.

> אנשים התעניינו גם במידע על חיפוי אפוקסי לרצפה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה