פירוק חברה – לחשוב טוב לפני שמפרקים

ייעוץ אסטרטגי לחברות

הקמת חברה היא תמיד צעד שחושבים עליו ובודקים היטב את כל הצדדים שלו. כי המטרה של הקמת החברה היא להניב רווחים תוך שמירה על הזכויות של כל אחד מבעלי הזכויות בחברה. אותו דבר רלוונטי לגבי פירוק החברה. כאשר חברה עומדת לקראת פירוק שוב ניצבים בעלי החברה מול אותה סיטואציה בה עליהם לבחון את הזכויות של כל אחד מבעלי החברה, כדי שתהיה חלוקה הוגנת של נכסי החברה.

לעשות את זה נכון

כל צעד בעניין זה הוא בעל משמעות. וזאת כי כאשר מבצעים את פירוק החברה בצורה נכונה בעיתוי המתאים, הדבר עשוי להיות חכם ומונע נזקים. ואילו במידה והצעד הזה אינו מתבצע כראוי הרי הדבר עלול להניב נזקים ולפגוע בבעלי הזכויות בחברה. כמו כן לא תמיד נכון לבצע את הפירוק מרצון. כי במקרים מסוימים יהיה נכון יותר למכור את החברה, למצוא דרך לשקם אותה או לבצע כל פעולה אחרת שתמנע את פירוק החברה.

להיוועץ עם מומחים

הצעד שנכון לבצע אותו הוא לפנות אל עורך דין מומחה שיש לו ניסיון רב בתחום של פירוקי חברות. עורך דין זה הינו בעל ידע רב ויש לו הבנה בעניין פירוק חברות. כמו כן הוא מכיר את החוקים בעניין ואת הנהלים שניתן לבצע על מנת למזער נזקים ככל האפשר. עורך דין מומחה יוכל לבדוק עבורכם את החברה ואת המצב שלה. לבחון את בעלי הזכויות ואת האחוזים של כל אחד מהם בערך החברה. ובהתאם לממצאים הללו לקבוע מהי הדרך הנכונה לפעול, איזה הסדר נושים כדאי לעשות וכיצד ניתן להתנהל בצורה החכמה והטובה ביותר. כי גם אם הוחלט שפירוק חברה זה הצעד המומלץ, חובה יהיה לבחון את הצעד בצורה יסודית ולבצע אותו נכון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה