גמילה מחיתולים בשלושה ימים? אפשרי!

גמילה מחיתולים בשלושה ימים? אפשרי!

הריון הוא דבר נפלא והתוצאה היא נפלאה אף יותר! תינוקות הם דבר ממש מתוק שיודע לעשות גם דברים פחות מתוקים, כמו לפלוט פליטות ולעשות את הצרכים באופן שנמרח בכל מקום. הורים הפכו לאומנות שלמה את החלפת החיתולים כאשר הם לנצח בחיפוש אחר החיתול הכי טוב והדרך הכי יעלה להסיר חיתול ספוג בצואה שמגיעה באופן נוזלי, ריחני ולחלוטין לא מתוק. אם לכל זה מוסיפים את העלות העצומה של חיתולים בכמות גדולה אשר נרכשת עבור כל תינוק, מקבלים הוצאה כספית שרק מחכים לסיים אותה עם ההתקדמות אל הגמילה של התינוק.

מתי יודעים שהגיע הזמן

איך בכלל יודעים כי הגיע הרגע לגמול את התינוק? מסתובבים להם כל מיני סיפורי אגדה אורבניים לגבי אימהות מופלאות שגמלו תינוק בגיל שנה לצד כאלה שגמלו את התינוק שלהן בכמה לילות. למעשה, האפשרות הזו של גמילת תינוקות מהחיתול שלהם היא כזו שמעלה בכל פעם שאלות אצל הורים שכבר משתוקקים לסיים את הגיחה לסופר כדי לרכוש עוד חבילת חיתולים לתינוק כמו שופרסל בייבי. וכאן זה המקום להכיר טרנד שעלה בשנים האחרונות וגורס כי ניתן לגמול מחיתולים בתהליך פשוט של שלושה ימים צמודים לתינוק לפי לורה ג'נסן והספר שמורה בדיוק רב מה לעשות.

התהליך של הגמילה

גם בשיטה המסורתית הגננת בגן מורה להורים המרוגשים כי בגיל שנתיים, כאשר יוצאים אל חופשת פסח, זה הזמן הכי מושלם שבו הילדים נמצאים עם ההורים אשר יכולים לפקח על התהליך של הגמילה אשר עובר לו בשיטה של קבוצות ילדים בשלות.

מה ההבדל בין השיטה הזו לבין השיטה של שלושת הימים? העובדה כי מדובר אך ורק בימים הללו, ובעובדה כי העבודה נעשית על ידי ההורים בעיקר, ולא על ידי צוות הגן אשר רודף אחרי התינוקות לשירותים ומנקה כל מיני "בריחות" שתן אופייניות. המטרה היא דומה, ותמיד זה כדאי להכיר את הפעוט ואת רמת הבשלות שלו, ולהציג את הרעיון בצורה של ישבנון, סיר לילה וספר שאותו מקריאים לפעוט. בכל מקרה, הבשלות הראשונה היא של ההורים, שכבר מבינים כי הגיע הרגע, ואין למה לחכות לגמילה שמצריכה לא מעט הכנות מתאימות.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה