הסכמי ממון – מקרה בוחן של זוג אמיתי

הסכמי ממון

כעורך דין הסכם ממון, אני פוגש זוגות רבים. בסדרת המאמרים שאכתוב, אנסה לספר לכם על זוגות שהגיעו אלי למשרד לצורך הכנת הסכם ממון. ליוויתי אותם בכל השלבים של הסכם הממון שלהם.

אין לי ספק, שאי שם בתוך הסיפור (האמיתי) שאביא לכם, תמצאו את עצמכם. אולי תמצאו את עצמכם עם חיוך, אולי רק אחד מכם יחייך, ואולי אחד מכם יעקם את פרצופו במורת רוח.

תום והלנה (שמות בדויים), חיים ביחד כבר 5 שנים, כזוג ידועים בציבור.

תום הנו אזרח ישראלי, מלחין וזמר מוסיקת רגאיי בעולם. הוא מתגורר בישראל, אבל נוסע בכל העולם. הוא מתגורר בדירה שכורה, בת שני חדרים בדרום תל אביב (בפלורנטין למי שמכיר).

הלנה הנה אזרחית פולין. היא מתגוררת עם תום בישראל, אבל לתקופות קצרות. במקצועה, היא עיתונאית המסקרת עבור העיתון הפולני שלה, בעיקר חדשות מישראל ומהמזרח התיכון.

הסכם ממון

עוד מאמרים בתחום המשפטים:

לא ברור לי אם באורח החיים שלהם, אפשר לראות אותם כידועים בציבור, או כחברים "סתם". הם אמנם מנהלים משק בית משותף כלשהו, אבל רק באופן חלקי. עוד על ה"סכנות" של ידועים בציבור מבחינות ממוניות, ניתן לקרוא בהרחבה במאמר הזה.

מעולם לא ראיתי את הלנה ותום.

יום אחד יצר איתי תום קשר טלפוני, וסיפר לי שהוא נחוש בדעתו לעשות הסכם ממון עם הלנה. הוא בדרכו לפולין, שם מצויה הייתה הלנה, והוא מעוניין לעשות הסכם ממון הכי מהר שרק אפשר, ולהחתים אותה שם.

בכוונתו, כך אמר לי, להגיש את ההסכם למשרד הפנים, בתמיכה לבקשת שניהם, להעניק להלנה תושבות ישראלית, ובהמשך, אזרחות.

לכן, אמר לי, ההסכם לא כל כך חשוב. חשוב שזה ייראה כמו הסכם ממון, אבל התוכן לא מעניין. הכל נועד, כך אמר לי, למטרת התושבות להלנה.

הבהרתי לו את חשיבות ההסכם. את המשמעות שלו. ואז התחילה לחלחל לתוך ראשו ההבנה, שכדאי שאם כבר עושים הסכם ממון, אז למה לא לעשות את זה נכון? הרי זה עולה אותו דבר.

נכנסנו לפרטים. העלנו את הנושאים שצריך לתת עליהם את הדעת בכל הסכם ממון, ולהסדיר אותם למקרה של פרידה. הוברר שתום אמור יום אחד לרשת ממשפחתו את משרד האדריכלים של אביו, דירות ונכסים רבים. הוא איננו מעוניין שאם זה יקרה, הלנה תהנה מזה. זו גם דרישה של אביו, כתנאי לעשיית צוואה, המעניקה לתום את הרכוש שתואר.

הצעתי לתום, שבטרם נעלה נושאים נוספים, ישוחח עם הלנה על העניין הנ"ל, וישמע מה עמדתה.

היא אמרה לו, שהיא רוצה לראות טיוטה של ההסכם. הכנתי טיוטה כזו, מהסוג של "הפרדה רכושית מלאה". שלחתי לו במייל. הוא שילם את שכר טרחתי. בנוסף, הכנתי גם מכתב למשרד הפנים, ובו ציינתי שאני עורך להם הסכם ממון שטרם הושלם. כדי לעזור להם מול משרד הפנים.

כשהלנה ראתה את ההסכם, היא נפגעה קשה, וניתקה את הקשר מתום.

זהו מקרה קיצוני, אבל האם גם אתם, "עם יד על הלב", יכולים למצוא בסיפור שהובא, משהו מכם?

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יואב בן-דוד

יואב בן-דוד

יואב בן-דוד הוא מומחה להשקעות בתחום הפיננסים והנדל"ן. בזכות ניסיון עשיר של משפחתו מזה חמישים שנה בתחום הפיננסים, גם יואב החליט להצטרף לתחום ומאז הוא משמש כיועץ השקעות בכיר בחברות מובילות. יואב הוא בלוגר מקצועי וגם חובב גלישה בזמנו הפנוי.

כתוב/כתבי תגובה